11/04/2024
Respect 17 17 7 5 - 46 -
Never Again 16 14 14 10 - 54 -

Νίκη αλλά όχι πρόκριση για τους Never Again!

Ο αγώνας παρουσίασε μια συναρπαστική μάχη μεταξύ δύο ανταγωνιστικών ομάδων που αναζητούσαν τη νίκη. Οι Respect, που στήριζαν τις ελπίδες τους στους Χατζάκη και Γρίδα, αντιμετώπισαν τους Never Again με τους Καμαρά και Λουκοβίτη να προσπαθούν να φέρουν την ομάδα τους στη νίκη. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με μια πολύ κοντινή αναμέτρηση, καθώς οι Respect κατάφεραν να πάρουν μια ελάχιστη διαφορά στο σκορ, κερδίζοντας το με 17-16.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξανόταν στο γήπεδο. Οι Never Again επέδειξαν επιμονή και αποφασιστικότητα, αλλά οι Respect διατήρησαν το προβάδισμά τους, ολοκληρώνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με μια μικρή διαφορά στο σκορ, επικρατώντας με 34-30.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος ακόμα πιο αμφίρροπης μάχης. Οι δύο ομάδες αντάλλασσαν καλάθια, με τους παίκτες των Never Again να επιδεικνύουν αύξηση στην απόδοσή τους. Ωστόσο, οι Respect διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, καταφέρνοντας να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με μια ελάχιστη διαφορά, προηγούμενοι με 41-44.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Never Again προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι κάτι που κατάφεραν. Με αποτελεσματικές επιθέσεις και σταθερή άμυνα, κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκορ 46-54, εξασφαλίζοντας μια σημαντική νίκη για την ομάδα τους αλλά όχι και την πρόκριση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Καμαράς ο οποίος έκανε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 20 πόντους και 28 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Respect είναι ο Εμμανουήλ Χατζάκης ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Respect: Ανδρεάδης , Γριδας 9 (1) , Aξάς 11 , Μολυβιάτης 6 (1) , Χατζάκης 15 (2) , Ξένος 5 (1)

Never Again: Τιτίρλας 9 (2) , Μυλιόρδος 6 (2) , Λουκοβίτης 11 (1) , Καντυλτζόγλου 2 , Ψαλλίδας 4 , Καμαράς 20 (6) , Γουναρίδης 2