01/06/2024
Chicago Fools 17 19 24 22 - 82 -
Sintrim Team 18 21 11 22 - 72 -

Ματς με γερά νεύρα και νίκη για τους Chicago Fools!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, η μάχη ήταν εξαιρετικά ισορροπημένη, με τους Sintrim να καταφέρνουν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, κλείνοντας το σκορ στο 17-18. Οι Καλογιαννίδης Φίλιππος, Καλογιαννίδης Απόστολος και Κυριαζίδης έδειξαν την αξία τους για τους Fools, ενώ οι Sintrim είχαν στο προσκήνιο τους Τσολάκη και Αποστολίδη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση συνέχισε να αυξάνεται, με τους Sintrim να διατηρούν το προβάδισμά τους, αν και με πολύ στενό περιθώριο, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 36-39 υπέρ τους. Οι Καλογιαννίδηδες και Κυριαζίδης συνέχισαν να είναι οι κινητήριες δυνάμεις των Fools, αλλά οι Sintrim διέθεταν το πλεονέκτημα στο σκορ με τις συνεισφορές των Τσολάκη και Αποστολίδη.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς οι Fools κατάφεραν να ανατρέψουν το προβάδισμα και να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 60-50 υπέρ των Fools. Οι Καλογιαννίδηδες συνέχισαν να είναι ανεξήγητα αποτελεσματικοί, ενώ ο Κυριαζίδης πρόσθεσε σημαντικά σημεία στον πίνακα του σκορ. Από την άλλη πλευρά, οι Sintrim προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά η άμυνα των Fools ήταν σταθερή, εμποδίζοντας τις προσπάθειές τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Fools κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κλείσουν τον αγώνα με σκορ 82-72. Οι Καλογιαννίδης Φίλιππος, Καλογιαννίδης Απόστολος και Κυριαζίδης παρέμειναν στο επίκεντρο της επίθεσης των Fools, δίνοντας τον τόνο στο παιχνίδι. Από την άλλη πλευρά, οι Sintrim προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η αποφασιστικότητα και η απόδοση των Fools ήταν ανώτερες. Μετά από έναν εντυπωσιακό αγώνα, οι Fools πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη ενάντια στους Sintrim.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Άγγελος Κυριαζίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για την Sintrim είναι ο Λευτέρης Τσολάκης που έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Chicago Fools: Μπουμπόνας , Κονιακης 10 (1) , Δελόγλου 13 (3) , Καραγιώργης 8 (2) , Κυριαζίδης 12 , Καλογιαννίδης 16 , Γιαμπανης , Σαγιάς 1 , Κατιγκας 7 , Αθανατος , Καλογιαννίδης 15 (4)

Sintrim Team: Λιβέρης Χ. 5 (1) , Λιβέρης Α. , Καζαντζής 5 (1) , Σαλαβάτης 8 (2) , Τσιότρας 6 , Πεφτιτσέλης , Μεταξούδης , Μουτσουδης , Μαραγγινος 8 (1) , Αγάθος 11 (2) , Τσολάκης 16 , Αποστολίδης 13 (1)