25/10/2021
Δεν έχει 13 11 14 14 - 52 -
Puebla BC 15 5 11 8 - 39 -

Νίκη για τους Δεν Εχει !

Σπουδαία νίκη στο κλειστό του Ιβανοφείου για την ομάδα των Δεν Εχει απέναντι στην μαχητική ομάδα των Puebla B.C. , η οποία αξίζει να σημειωθεί πως αγωνιζόταν με 5 παίχτες καθ' ολη την διάρκεια του παιχνιδιού ( ! ) , με σκορ 52 – 39.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε και τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ καθώς καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο προβάδισμα. Ζεστός για τους γηπεδούχους μπήκε ο Καλπαξίδης με 7 πόντους ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Σουρμελιδης με 3 τρίποντες βόμβες κράτησε την ομάδα του κοντα στο σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο άρχισε να φαίνεται η έλειψη επιλογών από τον πάγκο για την ομάδα των Puebla B.C.  , γεγονός που oι Δεν Εχει το εκμεταλλεύτηκαν , φτάνοντας στην ανάπαυλα με ένα ελαφρύ προβάδισμα της τάξης των 24-20.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τον Γ. Μυλωνά, για την ομάδα των γηπεδούχων , ΄καυτο ΄και με 8 προσωπικούς πόντους διατήρησε το προβάδισμα της ομάδας τους παρά την αξιόμαχη προσπάθεια των Γκιουλεκα ( 4 επιθ. ριμπ. ) και Παχτά ( 3 κλεψ. ) να κρατήσουν την ομάδα τουσ κοντά στο σκορ.

Στο τελευταιό δεκάλεπτο ανέλαβε δράση ο Π. Κουπαράνης ( 8 πόντοι ) εκ των οποίων οι 4 προέρχονταν από 2 ασσιστ του Κ. Κοντολέων. Τα τελευταια λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς ο αγώνας είχε κριθεί  , με τους παίχτες των δύο ομάδων να δείχνουν ευγενή άμιλλα με την λήξη του παιχνιδιού , θυμίζοντάς μας πως σημασία πρωτίστως έχει η συμμετοχή και η διασκέδαση !

Δεν Εχει : Μυλωνάς 9 (1) , Κοντολέων , Αλβανός 4 , Λάμπρου 7 , Οικονόμου 2 , Καλπαξίδης 10 , Κουπαράνης 14 , Βαβρίτσασ 6

Puebla B.C : Σουρμελιδης (5) , Παχτας , Γκιουλέκας 10 , Δαμιανίδης 4 , Λαπαρίδης 2