54
Coble 13 14 10 17 - 54 -
Salo Nics 19 22 10 13 - 64 -

Νίκη και πρωτιά για τους Salo Nics!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στους Coble και τους Salo Nics. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο εντυπωσιακά σουτ, εκπληκτικές κινήσεις και στρατηγικές καταστάσεις από τις δύο ομάδες. Οι Παπίας και Ντίσλης των Coble πρωταγωνίστησαν, αλλά οι Σπανός, Τέντσος και Κινης των Salo Nics ανταποκρίθηκαν με εξαιρετικά καλές επιδόσεις. Οι Coble προσπαθούσαν να πιάσουν τον ρυθμό τους, αλλά η ομάδα των Salo Nics κατάφερε να ολοκληρώσει το πρώτο δεκάλεπτο με ένα προβάδισμα 13-19.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Salo Nics συνέχισαν να ενισχύουν την απόδοσή τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εντυπωσιακό με τους Σπανός, Τέντσος και Κινης να επιδεικνύουν εξαιρετικές ικανότητες στην επίθεση και την άμυνα. Οι Coble προσπαθούσαν να αντισταθούν, αλλά οι Salo Nics κατάφεραν να διατηρήσουν ένα σημαντικό προβάδισμα με σκορ 27-41 μέχρι το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Coble έδειξαν σημάδια αντίστασης και αποφασιστικότητας. Οι Παπίας και Ντίσλης προήλθαν ως ηγέτες της ομάδας, επιτυγχάνοντας σημαντικά καλάθια και περνώντας αποφασιστικά στην άμυνα. Παρόλο που οι Salo Nics διατήρησαν το προβάδισμά τους, οι Coble μείωσαν τη διαφορά στο σκορ, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 37-51.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας έφτασε στο καθοριστικό σημείο. Οι Coble πάλευαν για την ανατροπή, αλλά οι Salo Nics διατήρησαν τη συνολική τους απόδοση. Οι Σπανός, Τέντσος και Κινης παρέμειναν σταθεροί στην επίθεση, ενώ οι Coble προσπαθούσαν να ανακτήσουν το έλεγχο. Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει μια αξιοπρόσεκτη προσπάθεια και ανταγωνιστικότητα, με τους Salo Nics να επικρατούν 64-54.

MVP του αγώνα είναι ο Αστέριος Σπανός ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 28 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Coble είναι ο Θοδωρής Παπίας ο οποίος έβαλε 25 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 3 , Παπίας 25 (3) , Ντίσλης 13 , Γουναρόπουλος 2 , Κεφαλάς , Τσακμάκας 9 (1) , Παπανικολάου 2 , Μιχαηλίδης

Salo Nics: Λιούκας 6 , Τάσσιος 2 , Κεπαπτσόγλου , Καρακίτσας 3 (1) , Γκόζης 3 , Τέντσος 12 (3) , Κινης 10 (2) , Σπανός 28