62
Sicarios BC 26 19 27 36 - 108 -
MnP 16 19 15 12 - 62 -

Νίκη με 100αρα για τους Sicarios!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονο ρυθμό και από τις δύο ομάδες. Οι Sicarios έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους, με τον Μουμόγλου να παίρνει την πρωτοβουλία και να σημειώνει τα πρώτα καθοριστικά καλάθια. Η άμυνα των MnP δυσκολεύτηκε να αντιμετωπίσει την επιθετική δύναμη των Sicarios, με τον Ρέμπελο και τον Μητσάκη να συμβάλλουν επίσης σημαντικά στο σκοράρισμα. Το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 26-16 υπέρ των Sicarios, δίνοντάς τους ένα σημαντικό προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MnP προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, με τον Δαλπά και τον Μόκκα να αναλαμβάνουν πρωταγωνιστικό ρόλο. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Sicarios κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Ο Γκιφόπουλος ξεχώρισε με την εξαιρετική του άμυνα και τις ταχύτατες αντεπιθέσεις, δίνοντας σημαντική βοήθεια στην ομάδα του. Το σκορ στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν 45-35, με τους Sicarios να κρατούν μια διαφορά ασφαλείας.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Sicarios ενίσχυσαν την επιθετική τους πίεση και έδειξαν την αποφασιστικότητά τους να κλείσουν τον αγώνα νωρίς. Ο Ρέμπελος και ο Μητσάκης συνέχισαν να προσφέρουν εντυπωσιακά καλάθια, ενώ ο Μουμόγλου συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο. Οι MnP, παρά την επιμονή τους, δυσκολεύτηκαν να βρουν απαντήσεις στην αμυντική οργάνωση των Sicarios. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 72-50, δείχνοντας την καθολική υπεροχή των Sicarios.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sicarios διατήρησαν τον υψηλό ρυθμό τους και αύξησαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά. Η επίθεση των MnP έδειξε σημάδια κόπωσης, με αποτέλεσμα οι Sicarios να εκμεταλλευτούν κάθε ευκαιρία για να σκοράρουν. Ο Γκιφόπουλος και ο Μητσάκης έβαλαν τις τελευταίες πινελιές στον αγώνα, κλείνοντας τον με εμφατικό τρόπο.

MVP του αγώνα είναι ο Αντώνης Μουμογλου ο οποίος έχασε το Double Double για ένα ριμπάουντ καθώς είχε 37 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος έκανε Double Double με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ , καθώς επίσης είχε 7 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Sicarios BC: Ρέμπελος 14 (2) , Μητσάκης 14 (4) , Παπαθανασίου 6 (1) , Παπαθανασίου , Μουμογλου 37 (6) , Στεφανιδης 7 (1) , Γκιφόπουλος 12 , Στεαι 12 , Ζωιδης 6

MnP: Μόκκας 16 , Στρουζας 3 (1) , Παπαδόπουλος , Κυριαζής 7 , Κιοσέογλου 6 (2) , Δαλπάς 21 (1) , Ορφανίδης 9 (1)