10/04/2022
Agrinio Tutors 20 20 17 17 - 74 -
Pharmaco Team 16 14 13 24 - 67 -

Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση για τους Tutors!

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση οι Agrinio Tutors επιβλήθηκαν με 74 – 67 της Pharmaco Team.Οι γηπεδούχοι έφτασαν την τέταρτη νίκη τους στο πρωτάθλημα, ενώ χωρίς νίκη έμεινε η Pharmaco Team.

Οι Tutors μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 7 – 0 και στη συνέχεια κάνοντας θραύση στα επιθετικά ριμπάουντ κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 9 πόντων, η Pharmaco Team μείωσε στους 3, αλλά στο φινάλε με σερί 7 – 0 οι Tutors πήραν προβάδισμα με 10.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με διψήφιες διαφορές και στο 30ο λεπτό προηγήθηκαν με 57 – 43.

Οι Tutors διατήρησαν το διψήφιο προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του τελευταίου δεκαλέπτου και στο τέλος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά, χωρίς όμως να ανησυχήσουν τους αντιπάλους τους.

Πρώτος σκόρερ των νικητών και του αγώνα ήταν ο Χρήστος Στραβοδήμος με 23 πόντους, ενώ πολύ καλή εμφάνιση είχαν ο Σπύρος Λιάγκας με 14 και μεγάλη συμβολή στα ριμπάουντ και ο Κώστας Καρέτσος με 12 πόντους και τεράστια συμμετοχή στην οργάνωση του παιχνιδιού.

Από τη Pharmaco Team πρώτος σκόρερ ήταν ο Ηλίας Τσιτσικάος με 22 και ακολούθησαν ο Θοδωρής Σωτηρόπουλος με 21 και ο Θοδωρής Καρτσακλής με 11.

AGRINIO TUTORS: Αθανίτης 1, Βαρδουλάκης 9(1), Γιαννοκώστας 8(2), Διδασκάλου 3(1), Καρέτσος 12(4), Λιάγκας 14(1), Πολύζος 4, Στραβοδήμος 23, Φραγκούλης.

Τι μας άρεσε: Ο σταθερός στο σκοράρισμα Στραβοδήμος, ο εξαιρετικός στη δημιουργία Καρέτσος και ο Λιάγκας που έκανε θραύση στις δύο ρακέτες οδήγησαν την ομάδα τους στην πιο “γεμάτη” εμφάνισή της στον πρώτο γύρο.
Τι δε μας άρεσε: Η Pharmaco Team έχει βελτιώσει πολύ το παιχνίδι της και σίγουρα θα μπορούσε να πάρει μια νίκη στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.