28/02/2024
Hellas Paper Bears 21 23 17 31 - 94 -
Leathal Pistols 22 18 24 24 - 88 -

Νίκη με υψηλό σκορ για τους Hellas Paper Bears!

Ο αγώνας ήταν ένας αγώνας με πολύ υψηλό ρυθμό και εντάσεις. Οι Bears ξεκίνησαν με μεγάλη ενέργεια, με τους Καζή, Μπέλλη και Χύτα να δίνουν τον ρυθμό στην ομάδα τους. Οι Leathal από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με την άμυνα των Bears να είναι αδύναμη. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Leathal να προηγούνται με 21-22.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι Bears άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με τους Καζή, Μπέλλη και Χύτα να βάζουν σημαντικά καλάθια. Οι Leathal από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Γιαγκόπουλο και Γιαχανατζή να κάνουν σημαντικά καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Bears να προηγούνται με 44-40.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Leathal επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς οι Bears προσπάθησαν επανειλημμένα να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους Leathal να προηγούνται με ελάχιστη διαφορά, 61-64.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Οι Bears, ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, έδειξαν απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψουν την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Τελικά, οι Bears κατάφεραν να νικήσουν τους Leathal με σκορ 94-88.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χρήστος Χύτας ο οποίος Double Double με 27 πόντους και 12 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Pistols είναι ο Βασίλης Γιαχανατζής ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Hellas Paper Bears: Πολυχρονιάδης Χ. , Πολυχρονιάδης Γ. , Χύτας 27 , Μπέλλης 26 (1) , Παππάς , Καραγκούνης 10 (1) , Γρίβας 8 (2) , Καζής 23 (3) , Νταουλας

Leathal Pistols: Μιχέλης 12 , Γιαχανατζής 23 (1) , Καραγκιαούρης 11 , Πρωτογερόπουλος , Γαλής 6 (2) , Γιαγκόπουλος 19 (5) , Μαρκόπουλος 6 (1) , Παράσχος 9 (3) , Γκοτζαμάνης 2