28/06/2023
Anatolians Jazz 22 18 27 21 - 88 -
Υποβρύχιοι 19 13 23 16 - 71 -

Νίκη μετά από καιρό για τους Anatolians Jazz!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα, με το σκορ να δείχνει 22-19 υπέρ τους. Οι παίκτες Πιτροπάκης και Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος των Anatolians Jazz ξεχώρισαν με τις εξαιρετικές επιδόσεις τους, δίνοντας έναν διαφορετικό τόνο στην ομάδα τους κυρίως στην επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz κατάφεραν να επεκτείνουν το προβάδισμά τους. Με ένα εντυπωσιακό παιχνίδι και συνεργασία στην επίθεση, η ομάδα των Anatolians Jazz κατέληξε να ολοκληρώσει το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 40-32. Οι Πιτροπάκης και Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος συνέχισαν να είναι αξιοσημείωτοι, ενώ οι παίκτες των Υποβρύχιων, Κάγκας Αλέξης, Κάγκας Θεόδωρος, Παπαντωνίου και Λαμπρέλλης, προσπάθησαν να ανταποκριθούν και να μειώσουν τη διαφορά.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Anatolians Jazz διατήρησαν τον έλεγχο και στο τρίτο δεκάλεπτο. Με εξαιρετική επίθεση και αμυντική συνεργασία, κατάφεραν να διατηρήσουν μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 67-55 υπέρ των Anatolians Jazz. Οι παίκτες των Anatolians Jazz συνέχισαν να εντυπωσιάζουν, ενώ οι παίχτες των Υποβρύχιων προσπάθησαν να ανταποκριθούν.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για την τελική έκβαση του αγώνα. Οι Anatolians Jazz συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο και να προηγούνται στο σκορ. Με εξαιρετικές επιθέσεις και αμυντική συνεργασία, κατέληξαν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 88-71. Οι παίκτες Πιτροπάκης και Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος ήταν και πάλι κορυφαίοι για τους Anatolians Jazz, ενώ οι Κάγκας Αλέξης, Κάγκας Θεόδωρος, Παπαντωνίου και Λαμπρέλλης των Υποβρύχιων πάλεψαν αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το παιχνίδι.

MVP αναδείχθηκε ο Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 20 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Υποβρύχιοι πρωταγωνιστής είναι ο Κάγκας Αλέξης ο οποίος έκανε Double Double με 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Χατζηεμμανουήλ Χ. 20 (4) , Χατζηεμμανουήλ Δ. 4 , Οδοντίδης 13 (1) , Βαφειάδης 11 (3) , Καρράς 5 , Αλεξιάδης 3 (1) , Παρισάκης 7 , Πιτροπάκης 25 (3)

Υποβρύχιοι: Κάγκας Θ. 12 (3) , Λαμπρέλλης 12 (2) , Γιαννόγλου 7 (2) , Μαρκάκης , Καγκας Α. 21 , Ταμουτσέλης 6 , Παπαντωνίου 13