11/11/2023
Sintrim Team 18 23 23 11 - 75 -
Phoenix Stars 8 12 14 11 - 45 -

Νίκη μετά από νίκη για την Sintrim Team!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Sintrim άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 18-8. Οι παίκτες των Sintrim, όπως οι Τουρόγλου, Σαλαβάτης και Λιατσικος, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και δημιούργησαν ένα σημαντικό προβάδισμα. Αυτό το δεκάλεπτο αντιστοιχούσε σε μια δυνατή έναρξη για την ομάδα των Sintrim.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των Sintrim συνεχίστηκε, και το σκορ ήταν 41-20 υπέρ τους. Οι παίκτες των Phoenix Stars, όπως οι Τζουβάρας και Τερμεντζής, προσπάθησαν να αντιστρέψουν την κατάσταση αλλά οι Sintrim διατήρησαν τον έλεγχο. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

Η συνέχεια είδε την ομάδα των Sintrim να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 64-34. Οι Τουρόγλου, Σαλαβάτης και Λιατσικος συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Phoenix Stars προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Sintrim να κερδίζει με 75-45. Ο αγώνας τελείωσε με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε, με τους Sintrim να επικρατούν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Phoenix Stars άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Τζουβάρας ο οποίος έβαλε 13 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης , Καζαντζής 2 , Τουρόγλου 19 (5) , Σαλαβάτης 18 (1) , Τσιότρας 1 , Σταυρίδης , Φωτακάκης 3 , Μεταξούδης 4 , Γιαννακίδης 8 , Μητσάκης 7 , Λιατσικος 13

Phoenix Stars: Τσώτσος 3 , Τερμεντζής 13 , Σαμούτης 1 , Τζουβάρας 13 (2) , Δέλκος 4 , Οργαντζής 3 , Δουλγερίδης 2 , Παλαμήδης 6