08/03/2022
San Antonio Smurfs 12 11 10 16 - 49 -
Gunners 6 6 16 7 - 35 -

Νίκη… playoff οι San Antonio Smurfs!

Την δέκατη νίκη τους στον τέταρτο όμιλο της Development League πήραν τα «Στρουμφάκια» που επικράτησαν με 49-35 των Gunners στο Basketaki Arena.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Smurfs μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ. Με σωστές επιλογές στην επίθεση, αλλά και καλή άμυνα, προηγήθηκαν με 12-6 με το τέλος της πρώτης περιόδου, με τον Δημήτρη Σωτηρίου να έχει 7 πόντους. Για τους Gunners, από 3 πόντους έβαλαν οι Ραυτόπουλος και Καραμπέτσος.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τους τυπικά γηπεδούχους να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα τους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 23-12. Χατζηγεωργιάδης από την μία με 4 πόντους και Ραυτόπουλος από την άλλη με 2, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.