56
MnP 12 6 21 10 - 49 -
Coble 16 10 7 23 - 56 -

Νίκη στα χέρια των Coble πρόκριση στων MnP!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική μάχη ανάμεσα σε δύο ανταγωνιστικές ομάδες. Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, οι παίχτες έδειξαν αποφασιστικότητα και πάθος, επιδιώκοντας τη νίκη για την ομάδα τους. Οι Δαλπάς και Μόκκας των MnP και οι Παπίας και Ντίσλης των Coble ηγήθηκαν των ομάδων τους στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Coble να προηγούνται με 12-16. Η αμφίρροπη μάχη προέτρεψε τους θεατές να παρακολουθήσουν με ανυπομονησία το επόμενο κεφάλαιο του αγώνα.

Καθώς το παιχνίδι εξελισσόταν, οι Coble κράτησαν την πρωτοβουλία στα χέρια τους και συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιδόσεις. Οι Παπίας και Ντίσλης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε ένα δεύτερο δεκάλεπτο που είδε τους Coble να αυξάνουν το προβάδισμά τους στο σκορ, κερδίζοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 18-26. Οι MnP βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια δυνατή άμυνα και έναν αποφασιστικό αντίπαλο, ενώ η πρόκριση αρχίζει να διακρίνεται όλο και περισσότερο στο ορίζοντα.

Ωστόσο, η τρίτη περίοδος του αγώνα ήταν μια ανατροπή για τους MnP. Με τους Δαλπά και Μόκκα να δείχνουν την καλύτερή τους μπάσκετ, η ομάδα τους ανταποκρίθηκε με απίστευτη αντοχή και αποφασιστικότητα. Οι Coble βρέθηκαν στο περιθώριο καθώς οι MnP ανακάμπτανε, κερδίζοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 39-33. Αυτή η αλλαγή δείχνει τη δύναμη και τον ανταγωνισμό που χαρακτηρίζει τον κόσμο του μπάσκετ.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία, καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν για τη νίκη. Οι Coble δεν έχασαν την ελπίδα και προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι MnP διατήρησαν το πλεονέκτημά τους. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Δαλπά και Μόκκα, οι MnP κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να κλείσουν τον αγώνα με σκορ 49-56.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς που άγγιξε το Double Double με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας 3 , Παπαδόπουλος , Λάσκος 2 , Κυριαζής 2 , Κεχίδης , Κιοσέογλου , Μόκκας 13 (1) , Ιακωβιδης 5 , Ορφανίδης 8 , Δαλπάς 16 (2)

Coble: Τζιούφας , Παπίας 24 (3) , Ντίσλης 13 , Κεφαλάς 6 (1) , Τσακμάκας 7 (1) , Ζωγραφάκης , Νικολαϊδης 6