12/10/2020
Peristeri Trelleborg 15 15 10 21 - 51 -
Γιουγκοπιάστηκα 11 22 5 22 - 54 -

Νίκη στις λεπτομέρειες για την Γιουγκοπιάστηκα!

Με το δεξί, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Development League η Γιουγκοπιάστηκα, αφού κέρδισε με 54-51 την Peristeri Trelleborg στο Μενίδι!

Από το πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν αρκετά ανταγωνιστικό με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι – χέρι στο σκορ. Οι Περιστεριώτες, ήταν λίγο καλύτεροι και προηγήθηκαν με 15-11 με το τέλος της περιόδου, με τον Τύρο να σημειώνει 8 πόντους. Για την «Γιούγκο», 6 πόντους σημείωσε ο Παπαγεωργίου, ενώ 5 πρόσθεσε ο Τσάνταλης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το μοτίβο του παιχνιδιού άλλαξε ριζικά. Η ομάδα του Κοέν, βελτίωσε την άμυνα της και βρήκε ρυθμό στην επίθεση. Έτσι, έτρεξε ένα επιμέρους 22-15 και προηγήθηκε με 33-30 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Πατάγιας από την μία με 8 πόντους και Δρακόπουλος από την άλλη με 11, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.