71
Coble 13 13 19 26 - 71 -
Salo Nics 19 8 26 19 - 72 -

Νίκη στις λεπτομέρειες για τους Salo Nics!

Από την αρχή του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες επέδειξαν έντονη ανταγωνιστικότητα. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Coble προσπάθησαν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά οι Salo Nics απέδειξαν ότι δεν θα ήταν εύκολο να τους αφήσουν να προηγηθούν. Οι παίχτες των Coble προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους. Ωστόσο, οι παίχτες των Salo Nics ανταποκρίθηκαν με αποφασιστικότητα και αποτράπηκαν τα επιθετικά τους βήματα. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 13-19 υπέρ των Salo Nics, αναδεικνύοντας την ελαφρά ανωτερότητά τους στο αρχικό στάδιο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να προσφέρουν έναν εξίσου ανταγωνιστικό αγώνα. Οι Coble επέδειξαν αύξηση στην ένταση τους και βελτίωσαν την απόδοσή τους στην επίθεση. Οι Παπίας, Ντίσλης και Τζούφας παρουσίασαν εξαιρετικές κινήσεις και συνεργασία, προσπαθώντας να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Salo Nics δεν έδωσαν καμία ευκαιρία για εύκολες επιθέσεις. Οι Πατίκας, Βασιλειάδης και Τέντσος απέδειξαν την ταλαιπωρία της άμυνάς τους και κράτησαν το προβάδισμα για την ομάδα τους. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 26-27, με τους Salo Nics να διατηρούν μια πολύ στενή διαφορά και να προσπαθούν να διατηρήσουν την προσοχή τους στο παιχνίδι.

Καθώς προχωρούσε το τρίτο δεκάλεπτο, οι Salo Nics εμφάνισαν ακόμα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και αποδοτικότητα στις επιθέσεις τους. Οι παίχτες τους επέδειξαν αξιοσημείωτη ακρίβεια και ποικιλία στα σουτ, ενώ η άμυνά τους προκάλεσε προβλήματα στους αντιπάλους τους. Από την άλλη πλευρά, οι Coble προσπάθησαν να απαντήσουν με τον καλύτερο τρόπο, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην εύρεση ανοιχτών διαδρόμων και ευκαιριών για σκοράρισμα. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Coble βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 45-53 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, δίνοντας στους Salo Nics το προβάδισμα που χρειάζονταν για να συνεχίσουν την πορεία τους προς τη νίκη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ίσως το πιο συναρπαστικό και αγωνιώδες μέρος του αγώνα. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και ευκαιρίες στο γήπεδο, προσφέροντας θέαμα στους θεατές. Οι Coble επέδειξαν ανυποχώρητο πνεύμα και πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις για να αντισταθούν στην πίεση των Salo Nics. Από την άλλη πλευρά, οι Salo Nics συνέχισαν να παρουσιάζουν εξαιρετική εκτέλεση και σταθερότητα Το παιχνίδι κρίθηκε στην τελευταία επίθεση με την οποία οι Salo Nics πήραν την νίκη με τελικό σκορ 71-72.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Πατίκας ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 36 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Coble πρωταγωνιστής είναι ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος πέτυχε 28 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Coble: Τζιούφας 11 (3) , Παπίας 28 (4) , Ντίσλης 13 , Αλευράς 2 , Τσιότρας 11 , Γουναρόπουλος 2 , Τσιότρας 2 , Χρυσιδης 2

Salo Nics: Τσούγκας , Τάσσιος , Στεργιόγλου , Κεπαπτσόγλου , Καρακίτσας 1 , Βασιλειάδης 13 , Τέγος 6 , Τέντσος 11 (1) , Γκαντίδης 5 , Πατικας 36 (4)