22/06/2023
Poseidonio Warriors 18 8 14 15 - 55 -
SugarDaddys 9 9 17 22 - 57 -

Νίκη στις λεπτομέρειες για τους Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και αμφίρροπο παιχνίδι από τις δύο ομάδες. Οι Poseidonio Warriors κατάφεραν να αποκτήσουν ενα προβάδισμα με το σκορ να δείχνει 18-9 υπέρ τους. Οι Χατζηνικολάου και Δημητρίου ήταν οι κινητήριοι μοχλοί της ομάδας τους, ενώ οι Sugar Daddys προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Poseidonio Warriors συνέχισαν να καταδιώκουν τη νίκη. Οι παίκτες τους έδειξαν μεγάλη προσήλωση και αποφασιστικότητα στο γήπεδο, επιτυγχάνοντας σημαντικές επιθέσεις και άμυνες. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 26-18 υπέρ των Poseidonio Warriors, με τους Ζησόπουλο και Θεοδώρου να προσπαθούν να αντισταθούν και να οδηγήσουν τους Sugar Daddys στην επανακάμψη.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένα διασκεδαστικό κεφάλαιο του αγώνα, καθώς και οι δύο ομάδες ανέβασαν την ένταση. Οι Poseidonio Warriors διατήρησαν το προβάδισμά τους, αλλά οι Sugar Daddys αντέδρασαν με ένα ισχυρό χτύπημα. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 40-35 υπέρ των Poseidonio Warriors. Οι κορυφαίοι παίκτες και οι δύο ομάδων συνέχισαν να προσφέρουν εντυπωσιακές επιδόσεις, προσφέροντας θέαμα.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο αποδείχθηκε το πιο αποφασιστικό κομμάτι του αγώνα. Οι Sugar Daddys αντέδρασαν εντυπωσιακά και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ. Με μεγάλη προσπάθεια και αποφασιστικότητα, κατάφεραν να οδηγήσουν τον αγώνα σε μια απίστευτη ανατροπή. Το τελικό σφύριγμα ήταν συναρπαστικό, καθώς οι Sugar Daddys επικράτησαν με σκορ 57-55. Οι Ζησόπουλος και Θεοδώρου αναδείχθηκαν ως οι κορυφαίοι παίκτες της ομάδας τους, οδηγώντας τους σε αυτήν την εντυπωσιακή ανατροπή.

MVP του αγώνα είναι ο Πάρης Θεοδώρου ο οποίος παραλίγο να πετύχει double double καθώς είχε 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Poseidonio Warriors άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Δημητρίου ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Poseidonio Warriors: Δημητρίου 16 , Ναχμιάς 1 , Γιαννάκης , Ταγάρας , Παπαχρήστος 8 , Σκόνδρας 2 , Παπαδόπουλος 9 , Ζελενιτσας 1 , Χατζηνικολαου 18 (6)

Sugar Daddys: Ζησόπουλος 20 , Κεσιδης 11 (1) , Τσέος , Χαρίσης 9 (1) , Στεργίου 2 , Θεοδώρου 15 (1)