28/06/2023
Basketόσαυροι 22 12 15 25 - 74 -
Kamptzida lizards 13 15 20 18 - 66 -

Νίκη στις λεπτομέρειες οι Basketόσαυροι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Basketόσαυρους να καταλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα. Οι παίκτες τους, ειδικά ο Στράντζαλης, επέδειξαν απίστευτες ατομικές ικανότητες και αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Αντίθετα, οι Kamptzida Lizards δυσκολεύτηκαν να βρουν τον ρυθμό τους και να παράξουν καλάθια. Έτσι, το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 22-13 υπέρ των Basketόσαυρων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards βελτίωσαν την εμφάνισή τους και άρχισαν να επιδεικνύουν πιο συντονισμένη επίθεση. Ο Πατίκας έδειξε την κλάση του με εξαιρετικές κινήσεις και ακρίβεια στα σουτ, ενώ ο Ζαγαρτζιλής και άλλοι παίκτες τους πρόσθεσαν σημαντικούς πόντους στο σκορ. Ωστόσο, οι Basketόσαυροι διατήρησαν το προβάδισμά τους με τις αποφασιστικές προσπάθειες του Χατζηϊωάννη. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 34-28 υπέρ των Basketόσαυρων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν πιο αμφίρροπο και ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και η διαφορά στο σκορ ήταν ελάχιστη. Οι Πατίκας και Ζαγαρτζιλής για τους Kamptzida Lizards παρέμειναν εξαιρετικοί, ενώ ο Στράντζαλης και ο Χατζηϊωάννης συνέχισαν να αποτελούν τη δύναμη των Basketόσαυρων. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 49-48 υπέρ των Basketόσαυρων, προϊδεάζοντας για μια συναρπαστική κατάληξη.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πλήρες δράσης και αγωνίας. Οι παίκτες και οι ομάδες αγωνίστηκαν με όλη τους τη δύναμη για να κατακτήσουν τη νίκη. Οι Basketόσαυροι επέδειξαν εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Οι Kamptzida Lizards προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ο χρόνος δεν ήταν με το μέρος τους. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 74-66 υπέρ των Basketόσαυρων, κατακτώντας μια σημαντική νίκη.

MVP αναδύχθηκε ο Βασίλης Χατζηϊωάννης ο οποίος έβαλε 25 πόντους και μάζεψε6 ριμπαόυντ.

Ενώ για τους Kamptzida Lizards άξιος αναφοράς είναι ο Δημήτρης Πατίκας ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 22 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Χοπτερίδης 2 , Στράντζαλης 26 (4) , Πρεβενάς 8 (2) , Καμπέρης 1 , Τσιγαρίδας 6 , Δημητριάδης  , Κετενίδης 6 , Χατζηϊωάννης 25 (1)

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 10 (2) , Μπαλέκας , Λίγκος 6 (1) , Καρακίτσιος 7 , Κουκούλης 2 , Αρβανίτης 6 , Τσερέλης 5 (1) , Γεράκης 8 (2) , Πατίκας 22 (1)