18/04/2022
Top Guns 18 14 7 12 - 51 -
Baca Juniors BC 9 18 7 18 - 52 -

Νίκη στο… μηδέν η Baca Juniors!

Φοβερά και τρομερά πράγματα στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ανάμεσα σε Top Guns και Baca Juniors, με τη δεύτερη να κάνει… ανατροπάρα και με τρεις βολές του Τσαμποδήμου σε νεκρό χρόνο να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 51-52.

Με μπόλικη διάθεση και… ορμή μπήκε στο παρκέ η ομάδα των Top Guns, με τον Μαρούδα και τον Λιαργκόβα (1) να είναι ενεργητικοί και… μπροστάρηδες στην προσπάθεια της παρέας τους, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 18-9, με τον Κασφίκη (1) να απαντά με τρίποντο για τους φιλοξενουμενους.

Ο Μπαρμπάκης (3) είχε άλλη… άποψη από τους γηπεδούχους και με τρία συνεχόμενα τρίποντα γύρισε το μομέντουμ της αναμέτρησης, με την Baca να παίρνει ψυχολογία. Οι Μαρούδας, Ζιόβας και Παπακωνσταντίνου όμως πήραν την ομάδα στις πλάτες τους και έβαλαν μπροστά ξανά τους Top Guns, με 32-27 για ημίχρον