46
Never Again - - - - - 42 -
MnP - - - - - 46 -

Νίκη στο τέλος για τους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με προσεκτική άμυνα από τις δύο ομάδες. Οι MnP κατάφεραν να αναπτύξουν μια μικρή διαφορά στο σκορ, επωφελούμενοι από την εξαιρετική απόδοση των παικτών τους, ειδικά του Μόκκα. Από την άλλη πλευρά, οι Never Again ανταποκρίθηκαν με τις εξαιρετικές επιδόσεις του Τιτίρλα. Οι ομάδες παρουσίασαν μια ισορροπημένη μάχη, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 6-10 υπέρ των MnP.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και την υπεροχή στο σκορ. Οι Never Again επέδειξαν βελτιωμένη επίθεση, ενώ οι MnP συνέχισαν να παρουσιάζουν πολύ θετικά στοιχεία. Οι δύο ομάδες έμειναν και πάλι κοντά στο σκορ με την διαφορά να είναι στα χέρια των Never Again.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με αυξημένη ένταση και ανταγωνισμό. Οι MnP ήταν αποφασισμένοι να ανατρέψουν το ελάχιστο προβάδισμα των Never Again και να ανακτήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Τιτίρλας και Χαρισόπουλος ηγήθηκαν της ομάδας τους, παρουσιάζοντας απίστευτη αίσθηση του παιχνιδιού και ακρίβεια στις επιθέσεις τους. Ωστόσο, οι MnP ανταπεξήλθαν με τους ταλαντούχους παίκτες τους, Μόκκα και Κεχίδη.

Oι MnP δεν έδειξαν καμία πρόθεση να υποχωρήσουν. Οι Μόκκας και Κεχίδης συνέχισαν να είναι πολύ αποτελεσματικοί στις επιθέσεις τους, ενώ παράλληλα πρόσφεραν ισχυρή παρουσία στην άμυνα. Με την αυξανόμενη πίεση των Never Again, οι MnP αντέδρασαν με σύνεση και συγκέντρωση, κράτησαν την διαφορά και στο τέλος πήραν αυτή την νίκη με τελικό σκορ 42-46.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χαρίτων Κεχίδης ο οποίος έκανε double double έχοντας 11 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Για τους Never Again αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα ήταν ο Θεόδωρος Τιτίρλας ο οποίος πέτυχε 14 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 14 (4) , Παπαϊωάννου , Χιώτης 2 , Τουφεγγης 1 , Συρόπουλος , Σπαθής , Σαραντινέλλης Γ. 4 , Σαραντινέλλης Π. 2 , Τσόρλαλης 7 (2) , Λεφάκης 3 (1) , Χαρισόπουλος 9 (3)

MnP: Παπαδόπουλος 3 (1) , Κυριαζής 2 , Κεχίδης Θ. 2 , Κιοσέογλου 8 (1) , Στρουζας 5 (1) , Μόκκας 15 , Κεχίδης Χ. 11