19/01/2024
Never Again 10 9 19 14 - 52 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 15 12 10 12 - 49 -

Νίκη στο τέλος για τους Never Again!

Η έναρξη του αγώνα φαινόταν να ήταν αρκετά αμφίρροπη. Οι παίχτες των δύο ομάδων, με εκείνους του Never Again Καμάρα και Λουκοβίτη να κλέβουν την παράσταση, προσέφεραν μια πρώτη περίοδο γεμάτη ένταση και ανταγωνισμό. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου αντανακλά τη σφοδρότητα της αναμέτρησης, με τους Seattle Superψώνια να προηγούνται με 10-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Seattle Superψώνια συνέχισαν να κρατούν το προβάδισμα, εκμεταλλευόμενοι τις ικανότητες των παικτών τους, ιδίως των Γραμματίκα και Χατζηπουργάνη. Ο αγώνας έδειχνε να εξελίσσεται σε έναν ρυθμό που έκανε δύσκολο για την αντίπαλη ομάδα να ανακτήσει τον έλεγχο. Το σκορ στο τέλος του πρώτου μισού του αγώνα ήταν 19-27 υπέρ των Seattle Superψώνια.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αναμφίβολα η καταληκτική στιγμή του αγώνα. Οι Never Again κατάφεραν να επιστρέψουν δυναμικά, ανακτώντας τον χαμένο χώρο και δημιουργώντας ένα απίστευτα συναρπαστικό σκηνικό. Η αμφισβήτηση του προβάδισματος από τους Seattle Superψώνια κατέληξε σε ένα σκορ 38-37 υπέρ των Never Again, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο ανατρεπτικό.

Η τελική περίοδος του αγώνα ήταν γεμάτη εντάσεις και ανατροπές. Οι δύο ομάδες δίνανε τα πάντα για τη νίκη, με τους πρωταγωνιστές Καμάρα, Λουκοβίτη, Γραμματίκα και Χατζηπουργάνη να προσφέρουν θέαμα. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους Never Again να αναδεικνύονται νικητές με σκορ 52-49, σφραγίζοντας μια εκπληκτική ανατροπή και μια αξέχαστη αναμέτρηση.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Καμάρας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Seattle είναι ο Γιώργος Γραμματίκας ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας , Μυλιόρδος 5 (1) , Σαραντινέλλης 4 , Χαρισόπουλος 5 , Λουκοβίτης 12 (1) , Τσαλκιτζής , Ψαλλίδας 4 , Καμάρας 18 (1) , Σαμαράς 2 , Γουναρίδης 2

Seattle Superψώνια: Κάγκας 7 , Ακριτόπουλος 5 (1) , Ιωαννίδης , Φανουλάς 2 , Νταμπούδης 1 , Μουράτης , Γραμματίκας 16 (1) , Τοπαλίδης 9 , Χατζηπουργάνης 9 (1)