09/12/2023
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 9 13 10 14 - 46 -
SugarDaddys 11 9 16 11 - 47 -

Νίκη στον πόντο για τους Sugar Daddys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα. Οι παίχτες των δύο ομάδων, με εξαιρετική απόδοση, αντάλλαξαν καλάθια σε ένα πρώτο δεκάλεπτο που ολοκληρώθηκε με σκορ 9-11 υπέρ των Sugar Daddys. Οι Τοπαλίδης και Φανουλάς για τους Seattle και οι Κυριακίδης και Κεσίδης για τους Sugar Daddys έδωσαν τον τόνο για μια αναμέτρηση γεμάτη ενέργεια και συναισθηματική ένταση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Seattle πραγματοποίησαν εντυπωσιακή ανατροπή. Οι Τοπαλίδης και Φανουλάς επέδειξαν την εμπειρία τους, οδηγώντας την ομάδα τους σε εξαιρετικές επιθέσεις. Με μια στιγμή έντασης και αποφασιστικότητας, οι Seattle προηγήθηκαν στο σκορ με 22-20, ανατρέποντας την προηγούμενη κατάσταση.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου και οι δύο ομάδες επέδειξαν την τακτική τους και την επιθετική τους διάθεση. Οι Sugar Daddys, υπό την καθοδήγηση των Κυριακίδη και Κεσίδη, διατήρησαν τον έλεγχο και κατάφεραν να διατηρήσουν μια μικρή διαφορά στο σκορ. Μετά το πέρας του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 32-36 υπέρ των Sugar Daddys.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η ένταση έφτασε στο αποκορύφωμά της. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και η νίκη κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Οι Seattle μένοντας με 3 παίχτες δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν ενώ από την άλλη οι Sugar Daddys, με την επιμονή των Κυριακίδη και Κεσίδη, κατάφεραν να πανηγυρίσουν την στενή νίκη με σκορ 46-47.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημήτρη Κεσίδη ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 9 πόντους και 23 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τα Superψώνια είναι ο Γρηγόρης Φανουλάς ο οποίος έκανε Double Double με 10 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Seattle Superψώνια: Ακριτόπουλος Χ. 6 (2) , Φανουλάς 10 , Τοπαλίδης 17 (1) , Ακριτόπουλος Α. 9 (1) , Κατσιώρας 4

Sugar Daddys: Κυριακίδης 15 (1) , Κεσιδης 9 (1) , Αλεξιάδης 2 , Παπαδόπουλος 6 , Τζουμανης 13 (3)