48
Rookie Balboa 12 8 14 13 - 47 -
86ers 8 19 14 7 - 48 -

Νίκη στον πόντο για τους 86ers !

Με το ξεκίνημα του δεκαλέπτου το παιχνίδι φάνηκε να ξεκινάει με ένταση με τις δύο ομάδες να κυνηγάνε να σκοράρουν και να κερδίσουν το προβάδισμα. Οι Rookie Balboa με τους Ζωγράφο και Πουρνάρη να βρίσκονται στην επίθεση για την ομάδα τους και να σκοράρουν κατάφεραν να φέρουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ. Όμως οι 86ers βρήκαν απαντήσεις με τους Γερολυμάτο και Καραγιάννη να απαντούν στα καλάθια της αντίπαλης ομάδας, με την περίοδο να λήγει με σκορ 12-8 υπέρ των γηπεδούχων.

Το δυνατό παιχνίδι συνεχίστηκε και στην δεύτερη περίοδο, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυνατά στο παρκέ και να κυνηγάνε το ασφαλές προβάδισμα και την νίκη. Από την μία, οι Rookie Balboa να κυνηγάνε τα καλάθια με τον Πουρνάρη στην επίθεση να ηγείται και την ομάδα να κάνει το καλύτερο στην άμυνα. Όμως από την άλλη, οι 86ers αρχισάν να βρίσκουν τον ρυθμό που ήθελαν και με την καλή τους επίθεση να καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα σε συνεργασία με τις καλές τους άμυνες. Η λήξη του δεκαλέπτου ήρθε με σκορ 20-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers συνέχισαν να πιέζουν τον αντίπαλο στην επίθεση με τους Καραγιάννη και Γερολυμάτο να βρίσκουν στοχο και να καταφέρνουν να πετύχουν μια διαφορά ασφαλείας για την ομάδα τους. Oι Rookie Balboa με Πουρνάρη και Χρυσοβιτσάνο κατάφεραν να σκοράρουν στην επίθεση χωρίς όμως να καταφέρνουν να μείωσουν το σκορ και να σταματήσουν το σερί των αντιπάλων.

Μπαίνοντας στη τελευταία περίδο, οι Rookie Balboa άρχισαν να ανεβάζουν ρυθμό παίζοντας πολύ καλή άμυνα και βρίσκοντας συνεργασίες στην επίθεση, δείχνοντας πως τίποτα δεν έχει τελειώσει. Με τους 86ers να τα βρίσκουν σκούρα απέναντιστην αντίπαλη ομάδα και με την κούραση να τους καταβάλει, δεν μπόρεσαν να σπάσουν την άμυνα της αντίπαλης ομάδας και να κρατήσουν την υπάρχον διαφόρα. Με ένα πολύ καλό δεκάλεπτο, η λήξη του χρόνου βρήκε τους 86ers νικητές με 47-48