12/04/2024
Salonica Old Stars 19 16 27 17 - 79 -
Batboys 16 23 19 18 - 76 -

Νίκη χωρίς πρόκριση οι Salonica Old Stars!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια πρώτη περίοδο γεμάτη δυναμικές εναλλαγές και εντάσεις. Οι Old Stars και οι Batboys αντάλλαξαν καλάθια σε έναν αγώνα που υποσχόταν αγωνία και ανατροπές. Μετά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Old Stars βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με μια στενή διαφορά, αναδεικνύοντας την εμπειρία και την τακτική τους στο παρκέ.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας προς το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Batboys επέδειξαν μια εντυπωσιακή ανάκαμψη, ανταποκρινόμενοι με αποφασιστικότητα και επιθετικότητα. Οι Old Stars προσπάθησαν να διατηρήσουν τον έλεγχο, αλλά οι Batboys κατάφεραν να ανατρέψουν το ματς και να πάρουν το προβάδισμα χάρης στους Μαυροματίδη και Τατιτζικίδη Χρήστο. Μετά από το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Batboys προηγούνταν με μια μικρή διαφορά, αφήνοντας τους Old Stars να αναζητούν τρόπους επαναφοράς.

Καθώς ο αγώνας πήγαινε προς το τρίτο δεκάλεπτο, η μάχη στο γήπεδο έγινε ακόμη πιο έντονη και ανατρεπτική. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν εξαιρετική απόδοση τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, με το σκορ να παραμένει στενό και την αγωνία να αυξάνεται. Οι Old Stars κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα με μια ελάχιστη διαφορά, αφήνοντας τους Batboys να αγωνίζονται για την ανατροπή του αποτελέσματος.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία έφτασε στο αποκορύφωμά της, καθώς οι δύο ομάδες παλεύαν για τη νίκη. Οι Batboys δεν παρέδωσαν εύκολα και πάλεψαν μέχρι το τέλος, αλλά οι Old Stars κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν το παιχνίδι με μια πολύ στενή διαφορά στο σκορ. Μετά από έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές και αδρεναλίνη, οι Old Stars πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 79-76 αλλά όχι και την πρόκριση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Ματούλας ο οποίος πέτυχε 36 πόντους , πήρε 5 ριμπάουντ και έκλεψε 5 φορές την μπαλά.

Πρωταγωνιστής για τους Batboys είναι ο Αλέξανδρος Μαυροματίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 24 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Λαθουράκης 5 (1) , Ματούλας 36 (6) , Σαραφίδης 13 (3) , Αλεξιάδης 7 , Μπέτσιος 10 , Τροκάνας 7 (1) , Χριστόπουλος 1

Batboys: Καλβουρτζής 7 (1) , Δημητρακούδης 7 , Μπογιας 11 (2) , Σπιθας 6 , Γάτας , Τατιτζικίδης Χ. 12 , Γουδας , Τατιτζικίδης Γ. 9 (2) , Μαυροματίδης 24