10/03/2024
Salonica Titans 21 10 16 14 - 61 -
Salonica 7Slippers BC 7 13 7 14 - 41 -

Νικηφόρο ξεκίνημα για τους Salonica Titans!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια έντονη επίδειξη από την πλευρά των Titans. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Titans να έχουν εξασφαλίσει έναν εντυπωσιακό προβάδισμα με σκορ 21-7. Οι Δελανδρέας, Βανδηρας και Λάππας έδειξαν την κλάση τους στο παρκέ, επιδεικνύοντας απίστευτη αποτελεσματικότητα στις επιθέσεις τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Titans συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 31-20 υπέρ των Titans, ενώ οι 7Slippers προσπάθησαν να αντισταθούν στον επιθετικό πυρετό των αντιπάλων τους. Οι Κεκερης και Ζησόπουλος προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή, αλλά η άμυνα των Titans δεν άφηνε κενά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Titans συνέχισαν την κυριαρχία τους στο γήπεδο. Με σκορ 47-27 υπέρ τους, επιδείκνυαν μια εντυπωσιακή επίθεση και αμυντική στρατηγική. Οι 7Slippers βρίσκονταν σε δύσκολη θέση και προσπαθούσαν να βρουν λύσεις, αλλά η πίεση από τους Titans ήταν υπερβολική.

Καθώς ο χρόνος πλησίαζε προς το τέλος, οι Titans διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 61-41 υπέρ των Titans, καθιστώντας τους αδιαμφισβήτητους νικητές. Οι Δελανδρέας, Βανδηρας και Λάππας αποτέλεσαν την κινητήρια δύναμη πίσω από την εντυπωσιακή απόδοση της ομάδας τους, ενώ οι 7Slippers προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν τη ροή του παιχνιδιού.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Κωνσταντίνου Λάππα ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και μάζεψε 16 ριπμάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους 7Slippers είναι ο Χρήστος Ζησόπουλος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 11 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 15 , Καλαθας 10 , Αξάς 8 , Τράκας  (1) , Βανδηρας 12 , Καλογήρου 7 (1) , Αλειφτηρας 2 , Τσουφλιδης , Λάππας 4

Salonica 7Slippers: Κουτρης 5 (1) , Ζησόπουλος 11 , Λιούτας , Δέλλιος 2 , Εμμανουηλίδης , Καραπουλιος 7 (1) , Κεκερης 8 (2) , Γεωργιάδης 4 , Κανέλλης 2 , Ανδρεανίδης , Αυτζίδης 2