03/10/2021
Leathal Pistols 14 18 14 11 - 57 -
Above The Rim 5 20 13 21 - 59 -

Νικητές με ανατροπή στο τέλος οι Above The Rim!!

Ένα μεγάλο και όμορφο παιχνίδι διεξήχθη για την 1η αγωνιστική ανάμεσα στους Pistols και στους Above The Rim βγάζοντας νικητές τους δεύτερους με ανατροπή στην 4η περίοδο για το τελικό 57-59.

Οι Pistols ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και μέσα από την καλή τους άμυνα βρέθηκαν μπροστά στο 1ο δεκάλεπτο με 14-5.

Σε ένα πιο ισορροπημένο 2ο δεκάλεπτο οι Above The Rim κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους 7 και να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με σκορ 32-25.

Στον ίδιο ρυθμό εξελίχθηκε και η τρίτη περίοδος με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να μειώσουν αλλά να μην τα καταφέρνουν και να πηγαίνουν στην τέταρτη και τελευταία περίοδο βρισκόμενοι πίσω 46-38.

Εκεί οι Above The Rim πάτησαν το γκάζι και με 11-21 στην τελευταία περίοδο κατέκτησαν την δύσκολη νίκη με 57-59.

Για τους ηττημένους Pistols καλή εμφάνιση από τους Θεοφίλου 18, Αγτζίδη 14 και Οικονόμου 10

Οι νικητές ABOVE THE RIM είχαν σε κέφια τον Μπάμπη Χατζηεμμανουήλ που αναδείχθηκε και MVP του αγώνα με 22 πόντους και 9 ριμπάουντ,ενώ άξιος συμπαραστάτης του ηταν ο Πάπιας με 21 πόντους.

PISTOLS: Πρεβεζιάνος 6(2), Ρωσσίδης 1, Οικονόμου 10(2), Πρωτογερόπουλος, Αγτζίδης 14, Καραγκιαούρης 8, Θεοφίλου 18(1)

ABOVE THE RIM: Τζιούφας 4, Κουτσιβιτης, Χατζηεμμανουηλ 22(3), Αλευράς, Κατάκης 3, Ανδρεάδης 4(1), Πάπιας 21(3), Παπαευθυμίου 3(1), Κοντογιώργος 2