17/11/2023
Batboys 22 17 18 17 - 74 -
Polichni 5 goat 19 18 14 18 - 69 -

Νικητές στην μονομαχία οι Batboys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι παίχτες των Batboys, Νικολούδης, Δημητρακούδης και Σπιθας, επέδειξαν εκ των πρώτων τις ατομικές τους ικανότητες, αντιμετωπίζοντας την στιβαρή άμυνα των Polichni. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ένα ελαφρή προβάδισμα υπέρ των Batboys με σκορ 22-19.

Καθώς προχωρούσαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίχτες των Polichni, Καλλιωρας και Θεοδοσιάδης, αντέδρασαν δυναμικά, ανταγωνιζόμενοι τους Batboys σε κάθε φάση. Ο αγώνας εξελίσσονταν σε ένα επίπονο παιχνίδι αμφίρροπου και ανταγωνιστικού ρυθμού. Το σκορ έδειχνε 39-37 υπέρ των Batboys, δείχνοντας ότι οι δύο ομάδες δεν είχαν καμία πρόθεση να υποχωρήσουν.

Καθώς το παιχνίδι εξελίσσονταν στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Batboys διατηρούσαν μια στενή διαφορά στο σκορ 57-51. Οι παίχτες των δύο ομάδων επέδειξαν εντυπωσιακές δεξιότητες στο καλάθι, δημιουργώντας μια ατμόσφαιρα αγωνίας και ανατροπών. Η επίμονη προσπάθεια και η συνεργασία των παιχτών έδειξαν ότι η νίκη θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας έφτασε στην αποκορύφωσή του. Οι Batboys κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, κερδίζοντας τους Polichni με σκορ 74-69. Οι παίχτες Νικολούδης, Δημητρακούδης και Σπιθας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στον τελικό αυτό αγώνα, ενώ οι Καλλιωρας και Θεοδοσιάδης δεν παρέλειψαν να εντυπωσιάσουν.

MVP αναδείχθηκε ο Άρης Νικολούδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους 5 goat είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 40 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Batboys: Καλβουρτζής 7 , Δημητρακούδης 12 , Μπογιας 4 , Σπιθας 10 , Μενεξες 3 (1) , Γάτας , Νικολούδης 20 (4) , Τατιτζικίδης 8 , Στουπιάδης , Νανάκος 10

Polichni 5 goat: Κυριακίδης , Τελικιόζογλου 2 , Δαγκλής 7 (1) , Παπαδόπουλος 8 , Θεοδοσιάδης 12 , Καλλιωρας 40 (5)