12/10/2024
Sky is the limit 14 17 15 17 - 63 -
Brokers 22 18 20 20 - 80 -

Νίκη για τους Brokers

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τους Sky is the limit να κρατούν ένα προβάδισμα από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να προσπεράσουν αρχικά με 14-17, για να κλείσουν εν τέλει την περίοδο προηγούμενοι με 14-22

Έχοντας,έμφανώς, βρει ρυθμό οι Brokers κατάφεραν με πίεση στην άμυνα να κλέψουν αρκετές μπάλες και να βρουν εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό. Το taim out απο τους γηπεδούχους,τους αφύπνισε, με αποτέλεσμα να μειώσουν το σκορ στους 9 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (31-40)

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι Brokers πάτησαν γκάζι. Κατάφεραν με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση να ξεφύγουν με σταθερές διψήφιες διαφορές. Εν τέλει,τελειώσαν το τρίτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 46-60 βάζοντας τις βάσεις για την νίκη

Οι Sky is the limit προσπάθησαν στα πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου να μειώσουν την διαφορά και να μπουν ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού. Οι προσπάθειες τους όμως έπεσαν πάνω σε έναν εξαιρετικό Παναγιώτου ο οποίος οδηγούσε με μεγάλη ασφάλεια την ομάδα του επιθετικά. Οι Brokers όντας πιο ψύχραιμοι στο τέλος κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από το NBA Court της Respect Arena