08/12/2021
Above The Rim 16 23 15 14 - 68 -
Leathal Pistols 17 20 23 16 - 76 -

Νίκη για τους Pistols!

Σημαντική νίκη πέτυχαν οι Pistols, καθώς επικράτησαν των Above The Rim με σκορ 68-76.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή. Οι Above είχαν ηγέτες στο πρώτο δεκάλεπτο τους Ντισλή και Ανδρεάδη οι οποίοι πέτυχαν από πέντε πόντους. Για τους Pistols o Ντόκος πέτυχε επτά πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 16-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Above Μπήκαν πιο δυνατά και με μπροστάρη τον Ανδρεάδη που πέτυχε οκτώ πόντους με δύο τρίποντα, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Για τους Pistols, ο Καραγκιαούρης πέτυχε 12 πόντους. Σκορ περιόδου 23-20.

Στην επανάληψη, οι Pistols έκαναν το come back. Αγτσίδης και Καραγκιαούρης πέτυχαν από πέντε πόντους και έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους. Κουτσιβίτης και Ανδρεάδης από την άλλη, πέτυχαν από τέσσερις πόντους για τους Above. Σκορ περιόδου 15-23.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι. Με πολλή ένταση και εναλλαγές στο σκορ, οι Pistols ήταν τελικά αυτοί που έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα. Πέντε πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Χατζηεμμανουήλ για τους Above και 11 πόντους με ένα τρίποντο ο Αγτσίδης. Τελικό σκορ 68-76.

Above the Rim: Ζανδές 7, Κουτσιβίτης 9, Κύρκος 3(1), Χατζηεμμανουήλ 15(1), Αλευράς 5, Ντισλής 9, Κατάκης 5, Ανδρεάδης 15(3)

Pistols: Αλβανός 4, Τάλλης 6, Πρωτογερόπουλος 2, Ντόκος 18(2), Αγτσίδης 24(2), Καραγκιαούρης 22