22/09/2024
Spacers 16 16 20 17 - 69 -
Ballocks 17 17 12 16 - 62 -

Νίκη για τους Spacers κόντρα στους Ballocks (69-62)

Σε ένα πολύ ωραίο ματς για το Winter Cup οι Spacers νίκησαν δύσκολα τους Ballocks  με 69-62.

Στο πρώτο δεκάλεπτο δόθηκε μάχη με τις δυο ομάδες να μπαίνουν αρκετά δυνατά και να κάνουν το καλύτερο που μπορούν. Κανείς όμως δεν ξέφυγε και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Ballocks  να προηγούνται με 16-17.

Η δεύτερη περίοδος ήταν μια κοπιά του πρώτου ουσιαστικά. Ίδιο επιμέρους σκορ και φυσικά το 34-32 άφηνε ανοικτές υποθέσεις σε όλα τα επίπεδα με τις 2 ομάδες να προσέχουν πολύ τις άμυνές τους.

Στην 3η περίοδο οι Spacers έκαναν έναν ένα επιμέρους δεκάλεπτο με 20-12, που τους επέτρεψε να να πάρουν μια διαφορά που ουσιαστικά τους χάρισε και τη νίκη στο τέλος. Η 3η περίοδος έληξε με 52-46.

Τα πάντα κρίθηκαν στην 4η περίοδο, όπου η διαφορά δεν ανατράπηκε και ουσιαστικά το 69-62 ήρθε δίκαια για τους Spacers κόντρα στους Ballcks.

O Γιώργος Λαζαρίδης ήταν ο Novibet MVP για τους νικητές με 14 πόντους.

Για τους Ballocks ο Τριαντάφυλλος Παπαφλωράτος είχε 17 πόντους

SPACERS: Παπαγεωργίου 6 (2), Μασμανίδης 8, Στεργιόπουλος 8 (1), Λαζαρίδης Γ. 14 (2), Κατσάρεβιτς 13, Σαχπαζίδης 10, Λαζαρίδης Θ., Λιούτας 10.

BALLOCKS: Σπυράκης 5(1), Λαζαρίδης Κ. 12 (4), Παλλάκης 5, Χαλκίδης 13 (3), Λαζαρίδης Σ. 7, Τσιας 2, Παπαφλωράτος 17.