22/03/2022
Hall of Fame 11 14 19 14 - 58 -
Souvlakers 29 17 10 14 - 70 -

Νίκη γοήτρου οι Souvlakers!

Το βράδυ της Δευτέρας 21 Μαρτίου στο Μενίδι, ήρθαν αντιμέτωπες δύο ομάδες, τις οποίες οι πολλές φετινές απουσίες τις έστειλαν στην Master. Οι Souvlakers με οδηγό το εξαιρετικό επιθετικό τους πρώτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλο με 58 – 70 απέναντι στην Hall of Fame.

Οι Souvlakers έκαναν εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο στην επίθεση και με τον καυτό Βασίλη Αγγελόπουλο να έχει τέσσερα τρίποντα και τους Ερρίκο με 8 και Βουγιούκα με 5 πόντους αντίστοιχα να ακολουθούν, ξέφυγαν 11 – 29. Για τους γηπεδούχους, ο Σαραντόπουλος τραβούσε το κουπί στην επίθεση με 6 πόντους και ένα τρίποντο πέτυχε ο Χόντος.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων(14-17), με τη διαφορά όμως να μένει σε υψηλά επίπεδα. Ο Σαραντόπουλος με 5 πόντους πάλευε για την επίθεση της Hall Of Fame, με τον Ζάμπουρα να ακολουθεί με 4, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Αδάμης ήταν μπροστάρης με 8 πόντους, με τον Ερρίκο να ακολουθεί με 4, για το 25 – 46 του πρώτου ημιχρόνου.

Ακόμα πιο πιεστικοί έγιναν οι γηπεδούχοι στην τρίτη περίοδο και με πρώτο βιολί τον Σαραντόπουλο με 6 πόντους και τους Ιατρού, Κριθαρούλα να βάζουν από 5, μείωσαν 44 – 56. Ο Βουγιούκας με 4 πόντους ξεχώρισε στην επίθεση των Souvlakers, με τους Αγγελόπουλο, Κάρολο και Αδάμη να βάζουν από ένα καλάθι.

Στο ξεκίνημα της τετάρτης περίδου, η Hall Of Fame με πέντε διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν, μείωσε σε 54 – 61. Σε εκείνο το σημείο, η ομάδα του Ποντίκη πάτησε και πάλι το γκάζι και με τον Ερρίκο να βγαίνει μπροστά με 7 πόντους, κλείδωσε την υπόθεση νίκη με 58-70.

Betsson Mvp αναδείχτηκε ο Αλέξανδρος Βουγιούκας με 12 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο συγκινητικός Ανδρέας Σαραντόπουλος με 22 πόντους, 19 ριμπάουντ , 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Η Hall είχε 16 / 57 δίποντα, 3 / 21 τρίποντα, 17 / 26 βολές, κατέβασαν 51 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκλεψαν 5 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 13 λάθη. Οι Souvlakers είχαν 21 / 47 δίποντα, 8 / 24 τρίποντα, 4 / 12 βολές, κατέβασαν 48 ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Hall Of Fame (Χόντος): Ζάμπουρας 6, Ιατρού 10(12ρ.), Κοντογιάννης 3(6ρ.), Κριθαρούλας 10, Σαραντόπουλος 22(19ρ.), Χόντος 7(7ρ.).

Souvlakers (Ποντίκης): Κάρολος 4(6ρ.), Ερρίκος 19(6ρ.), Αγγελόπουλος 19, Αδάμης 12(8ρ.), Βουγιούκας 12(16ρ.), Καρανάτσιος 4(7ρ.)

Τι μας άρεσε: Το εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο των Souvlakers!