12/12/2023
Cartel BC 11 29 25 25 - 90 -
Polichni 5 goat 31 16 13 19 - 79 -

Νίκη και δεύτερη θέση για τους Cartel BC!

Η πρώτη περίοδος του παιχνιδιού ξεκίνησε με τους Polichni 5 Goat να είναι χείμαρρος. Από την αρχή μέχρι το τέλος αυτής της περιόδου οι Polichni 5 Goat κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Οι εξαιρετικές συνεργασίες των Καλλιώρα και Μπουτκόβαλη έβαλαν την ομάδα τους σε θέση οδηγού με σκορ περιόδου 11-31.

Στη δεύτερη περίοδο οι Cartel BC έβγαλαν αντίδραση και έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τους Δάλπα, Αποστολίδη και Ζωγράφο κατάφεραν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό. Σκορ περιόδου 29-16 υπέρ των Cartel BC οι οποίοι επέστρεψαν άμεσα στην διεκδίκηση του παιχνιδιού.

H συνέχεια είδε την ομάδα των Cartel BC να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο και να ανατρέπει το σκορ κάνοντας το 65-60. Οι Δάλπας, Αποστολίδης και Ζωγράφος συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Polichni 5 Goat προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Το τέταρτο δεκαλέπτο ήταν μια πορεία προς την τελική επιτυχία για τους Cartel BC. Ενώ οι Polichni 5 Goat προσπάθησαν να αντισταθούν, η αυξανόμενη πίεση από τους Cartel BC οδήγησε στο 90-79. Μια νίκη που αντανακλά την αντοχή, τη δεξιοτεχνία και την αφοσίωση των Cartel BC σε έναν αξέχαστο αγώνα.

Cartel BC: Ανέστης, Αποστολίδης 37(2), Βαλιάσης, Γεωργιάδης 2, Δάλπας 31(5), Ζωγράφος 13(1), Λαΐνας, Χατζηιωαννίδης 2, Χατζηνικολάου 2, Χορόζογλου 3(1)

Polichni 5 Goat: Θεοδοσιάδης 8, Καλλιώρας 34(3), Κυριακίδης, Μπουτκόβαλης 30(5), Νταβίδη 6, Παπαδόπουλος 1