10/11/2021
Leathal Pistols 15 16 27 25 - 83 -
Stefanina Timberwolves 14 19 15 26 - 74 -

Νίκη με 83 πιστολιές !

Πολύ σπουδαία νίκη στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της 10Academy πέτυχαν οι Pistols εναντίον των Stefanina Timperwolves , με σκορ 83 – 74 .

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυναμικά στο παρκέ , με το σκορ να εναλλάσσεται διαρκώς μια υπέρ των γηπεδούχων και μια των φιλοξενούμενων. Το σκορ μετά από 10 λεπτά αγώνα ήταν 15 – 14 .

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου ο Δημητρίου μαζί με τον Καλλιωρα , ανέλαβαν δράση για τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας μαζί συνολικά 18! πόντους για την ομάδα τους. Από την άλλη πλευρά ο Αγτζίδης προσπαθούσε να κρατήσει την δίκη του ομάδα ζωντανή στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο , το σκηνικό άλλαξε τελείως. Οι Pistols, έριχναν την μια πιστόλια πίσω από την άλλη και με 27 πόντους στο δεκάλεπτο αυτό , μπόρεσαν να πάρουν μια μικρή διαφορά και να λήξουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 48 – 59 .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για ανάκαμψη , οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αγτσίδης Χάρης με 25 πόντους !

Stefanina Timperwolves : Γκαγκασούλης Θάνος , Κατρανίτσας Διονύσης , Πολυχρονιάδης Χρήστος 6 , Δημητρίου Γιώργος 30 , Σμυρναίος Αποστολής 7 , Γεροβασιλείου Τάσος 1 , Φέλλιος Γιώργος , Τσορλίδης Μάρκος 2 , Καλλιωρας Νίκος 21 , Πολυχρονιάδης Γιάννης 4 , Μπουτκόβαλης Μαρίνος 3

Pistols: Ρωσσίδης Ξενοφώντας 12 , Ταλλης Δημήτρης 13 , Πρωτογερόπουλος Δημήτρης 12 , Καλλιας Άρης 2 , Αγτσιδης Χάρης 25 , Καραγκιαούρης Γεώργιος 7 , Θεοφίλου Κώστας 12