57
Πανικός BC 13 19 7 10 - 49 -
Coble 11 19 15 12 - 57 -

Νίκη με ανατροπή για τους Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, καθώς και οι δύο ομάδες έδειχναν ότι είχαν προετοιμαστεί πολύ καλά.Χαμηλό το σκορ με τις άμυνες να κυριαρχούν και από τις δύο πλεύρες.Το τελικό σκορ περιόδου 13-11 διαμορφώθηκε με ένα πολύ όμορφο Buzzer Beater του Ψοφογιώργου του Αθανάσιου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες φάνηκε να βρίσκουν σιγά σιγά ρυθμό με όμορφες προσπάθειες και ωραίες συνεργασίες. Αντωνάκης και Πρανδέκος από τον Πανικό ήταν αυτοί που κατάφεραν να κρατήουν τα ηνία για την ομάδα τους. Από την αντίπερα όχθη, ο Ντισλής ο Γιώργος ήταν αυτός ο οποίος κατάφεραν να βρει σκορ και να κρατήσει την ομάδα του κοντά στην διεκδήκιση της νίκης. Σκορ ημιχρόνου 32-30 υπερ του Πανικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε η αντεπίθεση των Coble με τον Ντισλή, τον Κυριακόπουλο και τον Παπία να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Από την πλευρά του ο Πανικός φάνηκε να χάνει τον έλεγχο του παιχνιδιού και σε συνδιασμό με τις αρκετές άστοχες προσπάθειες στην επίθεση βρέθηκε να χάνει με 39-45.

Η αντεπίθεση των Coble συνεχίστηκε στην τέταρτη περίοδο όπου με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους προβάδισμα και να το διευρύνουν. Ο Πανικός πάλεψε μέχρι το τελευταίο λεπτό για την νίκη, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και την επιθετική δυστοκία του δεύτερου ημιχρόνου και έτσι γνώρισαν την ήττα με 49-57.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Ντισλής Γεώργιος ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Από τον Πανικό ξεχώρισε ο Ανθομελίδης Δημήτριος με 6 πόντους και 6 ριμπάουντ .

Πανικός BC: Ανθομελίδης 6, Αντωνάκης 14(1), Καρανάτσιος 2, Κοντόπουλος 4, Λεωνίδου, Πρανδέκος 14, Τσελεκίδης, ΨοφογιώργοςΑθ. 7(1), ΨοφογιώργοςΔ 2

Coble: Κεφαλάς 5(1), Κυριακόπουλος 7, Νικολαίδης 4, Ντισλής 20, Παπανικολάου 5(1), Παπίας 9, Τζιούφας 3, Τσακμάκας 2, Χρυσίδης 2