26/09/2021
Leathal Pistols 17 23 12 14 - 66 -
Λιμνάνθρωποι BC 15 15 26 23 - 79 -

Νίκη με ανατροπή για τους Λιμνάνθρωπους!

Νίκη με ανατροπή κατάφεραν να πάρουν οι Λιμνάνθρωποι απέναντι στους Pistols σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με σκορ 66-79.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους Pistols μπροστά στο σκορ με 17-15 ενώ κατάφεραν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στη δεύτερη περίοδο και πήραν μια διαφορά 10 πόντων με 40-30 έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Καραγκιούρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο τραυματισμός του Πρωτογερόπουλου έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο και οι Λιμνάνθρωποι κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν κάνοντας την μεγάλη ανατροπή με ενα πολύ καλό τρίτο δεκάλπετο με επιμέρους σκορ 12-26 φτάνοντας έτσι στην σημαντική νίκη.

Ο Τσιγαρίδας Γιάννης ηταν ο κορυφαίος παίκτης του αγώνα με 26 πόντους 13 ριμπάουντ και με το φανταστικό 7/7 στα τρίποντα. Απο τους Pistols Καραγκιούρης και Πρεβεζιανός σημείωσαν 21 και 14 πόντους αντίστοιχα κάνοντας την ομάδα τους ανταγωνιστική μέχρι το τέλος.