09/10/2023
Brokers 11 22 17 18 - 68 -
Salo Nics 15 13 11 31 - 70 -

Νίκη με ανατροπή για τους SaloNicks

Από την αρχή του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες μπήκαν δυνάτα και με γρήγορο ρυθμό στο παιχνιδι τους, με τους Brokers να βρίσκουν μερικά καλάθια χώρις όμως να παίρνουν προβάδισμα. Από την άλλη οι SaloNicks βγήκαν μπροστά και πήραν μια διαφορά, με τελικό αποτέλεσμα δεκαλέπτου 11-15.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμούς αναζητώντας και οι δύο την νίκη. Οι Brokers με τους Κολοκοτρώνη και Ψαρρόπουλο σε πολύ καλή φόρμα, να παίζουν σημαντικό ρολο για την ομάδα τους, ανατρέποντας το σκορ υπέρ τους. Οι SaloNicks δεν έμειναν άπραγοι, με τους Λιούκα και Τεντσο Θ. να ηγούνται στην επίθεση για την ομάδα τους, όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά που είχαν αποκτήσει, με την λήξη του ημιχρόνου να τους βρίσκει πίσω στο σκορ με 33-28.

Τρίτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να κυνηγάνε με μεγάλο ζήλο την νίκη, οι Brokers συνέχισαν να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με τους Ιωακειμίδη και Βλάχο να βοηθούν πολύ σε αυτή την προσπάθεια της ομάδας. από την άλλη οι Salonicks παλέυαν σε ολή την διάρκεια του δεκαλέπτου με τους Τέντσο Αθ. να βοηθάει την ομάδα αλλα δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με τελικό σκορ περιόδου 50-39.

Τελευταία περίοδο και οι δύο ομάδες μπήκαν να τα δώσουν όλα για την νίκη. Οι SaloNicks μετά από ένα τρομέρο δεκάλεπτο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν την πολυπόθητη νίκη που αναζητούσαν. Οι Brokers μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι από μερίας τους, ηττήθηκαν στο καλάθι, όμως η εμγάνιση τους είναι αξιοσημείωτη. Τελικό σκορ αγώνα 68-70.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Λιούκας Κωνσταντίνος με 17 πόντους, 20 ριμπάουντ και 6 ασιστ

Από τους Brokers ξεχώρισε ο Κολοκοτρώνης Σταύρος με 14 πόντους και 7 ριμπαουντ

Brokers: Πεχλιβάνης 3, Κολοκοτρώνης 14, Μαυρομανώλης 8, Βλάχος 11, Ψαρρόπουλος 12, Τσιταμπάνης 2, Κωνσταντινίδης 3, Ιωακειμίδης 15

SaloNicks: Λιούκας 17, Τάσσιος, Στεργιόγλου 4, Συνδικιώτης, Δημητριάδης 2, Κεπαπτσόγλου, Πούλιος 4, Τέγος 4, Τέντσος Θ. 29, Τέντσος Αθ. 10

Τι μας άρεσε: το καταπληκτικό παιχνίδι και των δύο ομάδων και το κυνήγι της νίκης