05/12/2023
Magoofyδες 23 18 18 21 - 80 -
Να σαι καλά 11 10 23 8 - 52 -

Νίκη με καλή εμφάνιση για τους Magoofydes!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Magoofydes. Οι Τσαρσιταλίδης και Μπούτζης ηγήθηκαν στο γήπεδο, επιδεικνύοντας εξαιρετικές δεξιότητες και συνεργασία. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Magoofydes να προηγούνται με 23-11. Η άμυνα τους ήταν σχεδόν αλάνθαστη, ενώ η επίθεσή τους ήταν αποτελεσματική και δυναμική.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των Magoofyδων συνεχίστηκε, και το σκορ ήταν 41-21 υπέρ τους. Οι παίκτες των Να Σαι Καλά, όπως οι Κοντοπάνος και Κοντόπουλος, προσπάθησαν να αντιστρέψουν την κατάσταση αλλά οι Magoofydes διατήρησαν τον έλεγχο. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

Στο τρίτο δεκαλέπτο, οι Να Σαι Καλά προσπάθησαν να αντισταθούν στον ισχυρό αντίπαλο. Οι Κοντόπουλος και Κοντοπάνος προσπάθησαν να ανταποκριθούν στην πίεση, καταβάλλοντας επιπλέον προσπάθεια στην επίθεση. Παρόλα αυτά, οι Magoofydes συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα, με το σκορ να αγγίζει το 59-44. Η ροή του παιχνιδιού ήταν στα χέρια των Magoofyδων, και οι Να Σαι Καλά αντιμετώπιζαν μια δύσκολη πρόκληση.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Magoofyδων να κερδίζει με 80-52. Ο αγώνας τελείωσε με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε, με τους Magoofydes να επικρατούν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Κωνσταντίνος Τσαρσιταλίδης ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Να Σαι Καλά άξιος αναφοράς είναι ο Στέφανος Κοντόπουλος ο οποίος πέτυχε 10 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Magoofydes: Βασιλειάδης 2, Δεδόπουλος 6(2), Θαλασσινός 8(1), Καραμανλίδης 2, Κριθαρίδης 6(1), Κωνσταντινίδης 6, Μπούτζης 12, Παναγιωτόπουλος 9, Σελεμενάκης 8(1), Τσαρσιταλίδης 21(1)

Να Σαι Καλά: Αφουκατούδης 2, Γαβρίλοβιτς 5(1), Γαμβράκης 5(1), Καραγιάννης 4, Κοντοπάνος 18(3), Κοντόπουλος 10, Μάρκος 6, Σιόλας 2