15/10/2024
Magoofyδες 16 17 9 23 - 65 -
Slippers BC 12 19 30 22 - 83 -

Νίκη με καλή εμφάνιση οι Slippers BC

Καλύτερα μπήκαν στο παιχνίδι οι Magoofyδες οι οποίοι με πολύ καλές αμυντικές αλληλοκαλύψεις και βοήθειες από την δυνατή πλευρά κατάφεραν να περιορίσουν τα επιθετικά ατού των φιλοξενούμενων.

Οι Slippers αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα μισά της δεύτερης περίοδου βρίσκοντας λύσεις επιθετικά από τον πάγκο τους. Οι Magoofyδες εκμετταλεύτηκαν τις ευκαιρίες που βρήκαν στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και κατάφεραν να φύγουν για τα αποδυτήρια προηγούμενοι με 33-31.

Οι φιλοξενούμενοι με τρομερό επιθετικό ντεμαράζ κατάφεραν να προηγηθούν με 15 πόντους (33-48),τρέχοντας ένα σερί 17-0 και παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για την νίκη. Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό οι Slippers κατάφεραν να κλείσουν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 42-61

Έχοντας βρει ρυθμό στην επίθεση και με τον χρόνο σύμμαχο τους οι φιλοξενούμενοι έπρεπε να παίξουν με το ρολόι και να κάνουν μεγάλες επιθέσεις όπως και εν τέλει έπραξαν. Οι Magoofyδες δεν μπόρεσαν να ροκανίσουν την διαφορά με το σκορ να διαμορφώνεται στο 65-83 ύπερ των Slippers BC

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Γιώργος Μουστάκης που σημείωσε double-double με 28 πόντους και 12 ριμπάουντ

Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Βασιλειάδης με 5 πόντους, 7 ασσίστς και 10 ριμπάουντ

Magoofyδες: Βασιλειάδης 5,Θαλασσινός 11(1),Μπουτζης Σ.3,Μπουτζης Στ.15(4),Παναγιωτόπουλος 8,Πιτσούλης 14,Σγουρός 9(1),Τσομπανάκης,

Slippers BC: Αρσένης 11,Καμαράς 11(3),Κισκινίδης 10,Μουστάκης 28(2),Σουκουλιάς 18,Φαρμάκης 2