02/06/2024
House of Buckets 27 14 14 13 - 68 -
Sacramento Drinks 7 7 11 16 - 41 -

Νίκη πλέι οφ για τους House Of Buckets!

Οι House Of Buckets ήταν καταιγιστικοί στο ξεκίνημα και με πρωταγωνιστή τον Φουντουλάκη και προηγήθηκαν 17-0. Οι Sacramento Drinks, μετά από το σοκ στο ξεκίνημα, μείωσαν 20-7. Οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι και έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 27-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι δεν πάτησαν φρένο και συνέχιζαν να αυξάνουν την διαφορά, η οποία έφτασε στο +30 (41-11). Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 41-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της αναμέτρησης, όπως ήταν λογικό, έπεσε με τις δύο ομάδες να χαλαρώνουν, αφού το ματς είχε κριθεί από νωρίς. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 55-25.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους House Of Buckets να παίρνουν μια εύκολη νίκη με σκορ 68-41 και να συνεχίζουν την προσπάθεια για είσοδό στα πλει οφ.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χριστόφορος Φουντουλάκης με 23 πόντους, 4 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Νικόλαος Σταυρόπουλος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ.

House of Buckets (Τσιγαρίδας): Βολάνης 10, Dunga 18, Καζάσης 4, Κεγκέρογλου 5, Ομηρόλης, Τσιγαρίδας Λ. 2, Τσιγαρίδας Σ. 6, Φουντουλάκης 23.

Sacramento Drinks (Γιαννόπουλος): Αναστασίου 4, Γιαννόπουλος 5, Δημοτζίκης 9, Μηλίτσης, Μιχαλάκης, Σταυρόπουλος 10, Τσιλιβάκος 13.

Τι μας άρεσε: Το ομαδικό μπάσκετ των House Of Buckets.