08/11/2022
San Antonio Smurfs 9 13 14 13 - 49 -
Hoopers BC 13 21 17 23 - 74 -

Νίκη ψυχολογίας για τους Hoopers!

Οι Hoopers μετά από δύο αγωνιστικές , βρήκαν τον δρόμο τους και πήραν άνετα την νίκη , εναντίον  των San Antonio Smurfs . Οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλυτέρα σε σχέση με τους δύο προηγούμενους αγώνες αλλά τελικά έφυγαν ηττημένοι , με σκορ 49-74   .

Οι San Antonio Smurfs με τον Καλαϊτζόγλου να έχει 6 πόντους , στο ξεκίνημα  μπήκαν με  όρεξη και έκαναν το 5-0 , στην συνέχεια , οι Hoopers με τον Λίοκα να έχει 7 πόντους , κατάφεραν να περάσουν μπροστά, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 9-13.

Στην δεύτερη περίοδο οι Hoopers με τον Λυγερό να έχει 8 πόντους , μπήκαν δυναμικά και έχτισαν διαφορά ασφαλείας από τους γηπεδούχους, πηγαίνοντας στο ημίχρονο στο +8 , με σκορ 22-34. Οι San Antonio Smurfs με τον Μουτσιόπουλο να έχει 6 πόντους , προσπαθούσαν να αντιδράσουν .

Στην τρίτη  περίοδο οι Hoopers με τον Λυγερό να έχει 5 πόντους , συνέχιζαν να έχουν το πάνω χέρι στον αγώνα κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 36-51 . Καλύτερος για τους  San Antonio Smurfs ήταν ο Μουτσιόπουλος με 5 πόντους .

Στην τέταρτη περίοδο οι San Antonio Smurfs με τον Βουρλιώτη  να έχει 8 πόντους , δεν κατάφεραν να πιστέψουν στην ανατροπή . Ο Ματθαίος με  8 πόντους  έγραψε τον επίλογο , οδηγώντας τους  Hoopers στην νίκη  με σκορ  49-74 .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Φραγκίσκος Λυγερός με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ , 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ο Βουρλίτης  είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ , 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Οι San Antonio Smurfs είχαν 18/44 δίποντα, 3/25 τρίποντα, 4/6 βολές, 36 ριμπάουντ, 11 ασίστ και  3 κλεψίματα . Οι Hoopers είχαν 31/62 δίποντα, 1/8 τρίποντα, 9/13 βολές, 41 ριμπάουντ, 15 ασίστ και 13 κλεψίματα.

San Antonio Smurfs ( Μποχωρίδης ) :Ρούσσος ,  Καλαϊτζόγλου 9 , Πανόπουλος 2 , Μποχωρίδης 4 , Μουτσιόπουλος 14 (1) , Μανδρώνης 3 (1) , Βουρλίτης 17 (1).

Hoopers (Τσεκούρας): Σιδέρης 10 , Στανώτας 10 ,  Ματθαίος 19 , Ρέμπελος 2 , Λυγερός 20 (1) , Λίοκας 13.

Τι μας άρεσε : Το θετικό κλίμα που έβγαλαν οι ομάδες στο γήπεδο