10/10/2021
Remax Domino 2 12 12 6 - 32 -
Sintrim Team 5 19 8 12 - 44 -

Νίκη σε ένα κλειστό παιχνίδι οι Sintrim Team!!

Σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι όπου οι άμυνες και η αστοχία πρωταγωνίστησαν οι Sintrim Team πήραν μια σημαντική νίκη απέναντι στους Remax Domino αφήνοντας πίσω το κακό αποτέλεσμα της πρώτης αγωνιστικής.

Σε ένα νευρικό και σκληρό πρώτο δεκάλεπτο που σημειώθηκαν μόλις 7 πόντοι οι νικητές πήραν το προβάδισμα με 2-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Sintrim έβαλε γερά θεμέλια για την νίκη και με καλάθια του Σβεντζίδη βρέθηκαν μπροστά στο ημίχρονο με 14-24.

Στην τρίτη περίοδο οι τυπικά γηπεδούχοι Remax με καλάθια του Χουλιάρα ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους μειώνοντας στο 26-32.

Μένοντας όμως από δυνάμεις στην τελευταία και καθοριστική περίοδο δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και η ομάδα της Sintrim πήρε την πρώτη της και πολύ σημαντική νίκη με τελικό σκορ 32-44.

MVP του αγώνα ο Γιώργος Σβεντζίδης ο οποίος σε μόλις 19 λεπτά σημείωσε 10 πόντους, κατέβασε 8 ριμπάουντ και έκλεψε την μπάλα 5(!) φορές.

REMAX DOMINO: Ηλιάδης Η. 3(1), Ηλιάδης Π. 4, Ηλιάδης Στ., Λάμπος 2, Μάτσης, Παλατζιάν, Τσαούσι 4, Χουλιάρας 19(1)

SINTRIM TEAM: Ηλιάδης Κ. 8, Καρακώστας 5, Λαδόπουλος, Λιβέρης 6, Μάρκος 1, Μαρκούλης 1, Μαυράκης, Μπούζης 3(1), Οταμπασίδης 8, Σβεντζίδης 10, Καραουλάνης 2