27/02/2024
Spacers 13 11 20 5 - 49 -
Magoofyδες 15 6 12 13 - 46 -

Νίκη στα σημεία για τους Spacers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Magoofyδων να προηγείται με 13-15. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Σελεμενάκης και Θαλασσινός από τους Magoofyδες ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 11-6 υπέρ των Spacers. Οι Spacers δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ πριν από το ημίχρονο.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Spacers αύξησαν το σκορ στο 44-33. Οι Ντινόσι, Στεργιόπουλος και Λαζαρίδης έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Magoofyδες ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία κορυφώθηκε καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν για την τελική νίκη. Οι Magoofyδες δεν παραιτήθηκαν, ενώ οι Σελεμενάκης και Θαλασσινός πάλευαν να μειώσουν τη διαφορά. Ωστόσο, η εμπειρία και η αποτελεσματικότητα των Ντινόσι και Στεργιόπουλου καθοδήγησαν τους Spacers προς τη νίκη με τελικό σκορ 49-46.

MVP του αγώνα είναι ο Τζονάλντ Ντινόσι  ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Magoofyδες είναι ο Δημήτριος Σελεμενάκης ο οποίος πέτυχε Double Double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Spacers: Κωνσταντινίδης, Λαζαρίδης 3(1), ΜασμανίδηςΓ. 2, ΜασμανίδηςΙ., Ντινόσι 24, Στεργιόπουλος 18(1), Τζίγκας 2

Magoofyδες: Kolev 4, Ανφιμιάδης, Ζαμουρίδης 2, Θαλασσινός 13(1), Καραμανλίδης 2, Κριθαρίδης 3(1), Λινάρδος 1, Σγουρός 8(2), Σελεμενάκης 13