05/07/2023
Leathal Pistols 14 16 16 15 - 61 -
Stefanina Timberwolves 9 13 23 21 - 66 -

Νίκη στις λεπτομέρειες για τους Stefanina Timberwolves!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Pistols να μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι και δείχοντας από νωρίς τις προθέσεις τους, βγήκαν μπροστά στο σκορ και προσπάθησαν να περιορίσουν την αντίπαλη ομάδα. Οι Stefanina άργησαν να βρούν πατήματα στην αρχή, παρόλα αυτά μπήκαν στο παιχνίδι και προσπάθησαν να κρατήσουν την διαφορά σε χαμηλά επίπεδα, με τελικό σκορ δεκαλέπτου 14-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι ομάδες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, με τους Pistols να συνεχίζουν να έχουν το πάνω χέρι στο σκορ, με την βοήθεια του Μιχέλη και τους Ψάλτη στην επίθεση, και τον Καραγκιαούρη στην άμυνα να μαζεύει τα ριμπάουντ. Οι Stefanina συνέχισαν να προσπαθούν για να μειώσουν την διαφορά, με την βοήθεια του Καλλιώρα και Κοτζάμπαση στην επίθεση της ομάδας, χωρίς όμως να καταφέρνουν να γυρίσουν το σκορ, με το ημιχρόνου να λήγει 30-22.

Η ένταση μεγάλωσε με το ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, με τους Pistols να προσπαθούν να περιορίσουν την αντίπαλη ομάδα στην άμυνα, και προσπαθώντας με καλές συνεργασίες να καταφέρουν να σκοράρουν προς το αντίπαλο καλάθι. Από την άλλη, οι Stefanina κατάφεραν με τις όμορφες συνεργασίες τους να ευστοχήσουν στα καλάθια τους και να φέρουν στο ματς στα μέτρα τους μειώνοντας την διαφορά στον ένα πόντο, με τελικό σκορ περιόδου 46-45.

Στην τέταρτη περίοδο, με τους Stefanina να μπαίνουν αποφασισμένοι για την νίκη, έπαιξαν συγκεντρωμένοι στην άμυνα και με ψυχραιμία στην επίθεση κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο σκορ. Οι Pistols, φάνηκε να τους καταβάλει η κούραση, χωρίς να καταφέρνουν να καθαρίσουν στο παιχνίδι και να κρατήσουν το προβάδισμα, βλέποντας την ήττα με σκορ 61-66.