29/11/2022
Never Coupen 11 13 15 8 - 47 -
Flint Tropics 8 20 6 10 - 44 -

Νίκη στο παρά πέντε για την Never Coupen!

Αυτοί που βρέθηκαν το βράδυ της Τρίτης στο γήπεδο του Σπάρτακου , απόλαυσαν έναν ωραίο αγώνα , μεταξύ της Never Coupen και των Flint Tropics , με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη  , στα τελευταία δευτερόλεπτα , με σκορ 47-44.

Η Never Coupen με τον Δημητρόπουλο να έχει 8 πόντους , βρήκε γρήγορα τα πατήματα της , σε σχέση με τους Flint Tropics  που έμειναν πίσω στο σκορ , καταφέρνοντας όμως , να μειώσουν την διαφορά , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 11-8.

Στην δεύτερη Περίοδο η Never Coupen με τον Αργύρη να έχει 5 πόντους , ήταν εκτός παιχνιδιού , δίνοντας την ευκαιρία στους  Flint Tropics με τον Αρχέλαο  5 πόντους  να περνάνε μπροστά στο σκορ , καθώς μπήκαν περισσότερο συγκεντρωμένοι , πηγαινοντας στο ημίχρονο με σκορ 24-28.

Στην τρίτη περίοδο είχαμε εναλλαγές στο σκορ , με το προβάδισμα να το παίρνουν εναλλάξ οι ομάδες . Η Never Coupen με τον Δημητρόπουλο να έχει 10 πόντους ήταν σε φοβερή μέρα , λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου , οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα διαμορφώνοντας το σκορ  39-34 . Καλύτεροι για τους Flint Tropics οι Τζαμτζής και Βασίλης Γκατζηρούλης  με 4 πόντους .

Στην τελευταία περίοδο οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο . Η Never Coupen με τον Χρονόπουλο να έχει  4 πόντους , στα τελευταία δευτερόλεπτα κατάφερε και πήρε το προβάδισμα . Οι Flint Tropics με τους  Τζαμτζη και Αρχέλαο να έχουν από 4 πόντους  , προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή , αλλά , δεν τα κατάφεραν , με τους γηπεδούχους να παίρνουν την  νίκη , με σκορ 47-44 .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Δημητρόπουλος  με 18 πόντους και  11 ριμπάουντ ενώ για τους ηττημένους ο Γιάννης Αρχέλαος είχε 12 πόντους , 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ  και 2  κλεψίματα.

Οι νικητές είχαν 5/9 βολές , 12/33 δίποντα , 6/17 τρίποντα , 31 ριμπάουντ , 8 ασίστ και 5 κλεψίματα . Οι ηττημένοι είχαν 6/11 βολές , 19/44   δίποντα, 29  ριμπάουντ, 8 ασίστ και  10  κλεψίματα .

Never Coupen(Δαλέτζας) : Κωστόπουλος 4 (1) , Αργύρης 8, Μουστάκας 5, Κυπριωτάκης, Δημητρόπουλος 18 (4) , Δαλέτζας 4 (1), Χρονόπουλος 4 , Καρπουζλής 4 .

Flint Tropics  (Βασίλης Γκατζηρούλης) : Τζαμτζής 10 ,  Αρχέλαος 12 , Γράσσος 4 , Ευθυμιόπουλος 5 , Σεραφείμ Γκατζηρούλης 1 , Βασίλης Γκατζηρούλης 4 , Τσέκερης 4 .

Τι μας άρεσε: Το γρήγορο ρυθμό που έδιναν οι ομάδες , σε διαφορά σημεία στον αγώνα .