20/10/2022
RBD Ball Boys 7 7 12 11 - 37 -
Never Coupen 15 12 13 10 - 50 -

Νίκη για την Never Coupen!

Η Never Coupen (με ένα παιχνίδι λιγότερο) πήραν την πρώτη τους νίκη , φέτος , εναντίον των Ball Boys ,με σκορ 37-50 . οι Never Coupen μπορούν να συνεχίσουν , με άλλη ψυχολογία στο Basketaki Rebound League , στην αντίπερα όχθη , οι Ball Boys που είχαν ένα άσχημο πρώτο ημίχρονο , θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει κάτι παραπάνω , από αυτό το παιχνίδι , αν όχι με την νίκη , να φύγουν με καλύτερη αυτοπεποίθηση για τον επόμενο αγώνα .

Το παιχνίδι ξεκίνησε νευρικά και για τις δύο ομάδες , Η φιλοξενούμενη με τον Αργύρη 6 πόντους , βρήκαν τα πατήματα τους γρηγορότερα από τους γηπεδούχους , κλείνοντας το δεκάλεπτο 7-15. Οι Ball Boys με τον Τσάγκα 3 πόντους προσπαθούσαν να βρουν τον ρυθμό τους .

Η Never Coupen με τον Πετρόπουλο να σκοράρει 4 πόντους , έκαναν το 7-23 στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου , με τους Ball Boys με τον Δημήτρη Πέτρου να σκοράρει 6 πόντους προσπάθησαν μειώσουν την διαφορά , διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου 14-27 .

Στην Τρίτη περίοδο οι Ball Boys με τον Ματθαίου να έχει 8 πόντους , έπαιξαν καλυτέρα στην άμυνα , αλλά , η αποβολή του Ματθαίου και τα προβλήματα στην επίθεση , έδωσαν το πλεονέκτημα στους Never Coupen που με τον Καρπουζλή να έχει 4 πόντους διαμόρφωσαν το σκορ 26-40 ,

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Never Coupen διαχειρίστηκαν με ηρεμία και σύνεση τον αγώνα , παίρνοντας την πρώτη νίκη τους στο Basketaki Rebound League , με τελικό σκορ 37-50 . Οι Ball Boys με τον Μιχαλόπουλο να έχει 5 πόντους θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει τον , αν από την αρχή του αγώνα ήταν περισσότερο συγκεντρωμένοι .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Αργύρης , με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ . Από τον Ball Boys ξεχώρισε ο Πέτρου Δημήτρης , με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα .

Οι Ball Boys είχαν 12/38 δίποντα , 3/22 τρίποντα , 4/12 βολές , 27 ριμπάουντ , 5 ασίστ και 10 κλεψίματα. Οι Never Coupen είχε 21/51 δίποντα , 2/11 τρίποντα , 2/11 βολές ,33 ριμπάουντ , 9 ασίστ και 10 κλεψίματα

Ball Boys (Πέτρου Χρυσόστομος ) : Αποστολόπουλο 1 , Ματθαίου 8 (1), Μιχαλόπουλος 7 (1), Δημήτρης Πέτρου 11 (1), Χρυσόστομος Πέτρου 2 ,Τσάγκας 6 , Τσίουνης , Καραδούκας 2 , Λέγγας , Καραμπάσης

Never Coupen (Μακρίδης ): Μακρίδης 8 (2), Αργύρης 8 ,Μουστάκας 6 , Κωστόπουλος , Κυπριωτάκης , Δημητρόπουλος 6, Καρπουζλής 6 , Χρονόπουλος , Πετρόπουλος 8 , Δημήτρης Γκίκας 8 , Φώτης Γκίκας ,

Τι μας άρεσε : Το πάθος τον δυο ομάδων για την νίκη!