61
MnP 18 15 7 21 - 61 -
Never Again 12 11 7 16 - 46 -

Νίκη με καλή εμφάνιση για τους MnP!

Μπήκαν δυνατά στον αγώνα οι MnP και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον τον Μόκκα και τον Νταβαρίνο να ξεκινάνε ζεστοί το παιχνίδι πετυχαίνοντας συνεχόμενους πόντους για την ομάδα τους. Οι Never Again δεν άργησαν να απαντήσουν και να μείνουν κοντά στο σκορ με τα καλάθια του Σαχινίδη, του Τσόρλαλη και του Χαρισόπουλου διαμορφώνοντας το 18-12.

Στη δεύτερη περίοδο οι MnP ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας από τους αντιπάλους τους με τον Καραμπά, τον Μόκκα και τον Κεχίδη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους. Οι Never Again βρήκαν λύσεις στην επίθεση στο πρόσωπο του Λεφάκη, του Συρόπουλου και του Χαρισόπουλου, όμως η αστοχία από την περιφέρεια έκανε δύσκολο το έργο τους και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 33-23.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε στην τρίτη περίοδο με αποτέλεσμα να μην σημειωθούν πολλοί πόντοι. Οι Never Again προπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους με τον Σαραντινέλη να είναι ασταμάτητος κοντά στη ρακέτα σε άμυνα και επίθεση, όμως οι MnP κράτησαν την διαφορά που έχτισαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Μόκκα και τον Κεχίδη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπλαο καλάθι διαμορφώνοντας το 40-30.

Στην τέταρτη περίοδο η αντεπίθεση των Never Again συνεχίστηκε με τον Χαρισόπουλο και τον Σαραντινέλλη να πετυχαίνουν μεγάλα καλάθια, όμως οι MnP έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 61-46.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αλέξανδρος Μόκκας με 28 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Για τους Never Again ξεχώρισε ο Γιώργος Σαραντινέλλης με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

MnP: Παπαδόπουλος, Λάσκος 2, Νταβαρίνος 10, Κιοσέογλου, Στρούζας 3, Καραμπάς 7, Μόκκας 28(3), Μπουρλετσίκας 2, Κεχίδης 9.

Never Again: Τιτίρλας, Χιώτης 1, Συρόπουλος 2, Σπαθής, Σαραντινέλλης 16, Τσόρλαλης 2, Σαχινίδης 13(1), Καρυοφύλλης, Λεφάκης 4, Χαρισόπουλος 8.

Τι μας άρεσε: Η μεγάλη εμφάνιση του Αλέξανδρου Μόκκα.