19/10/2023
Agxialos Legends 11 16 14 17 - 58 -
Golden Steak Evosmos 11 13 13 12 - 49 -

Νικητές οι Agxialos Legends!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικό, με την εικόνα αυτή να αντικατοπτρίζεται και στο σκορ περιόδου το οποίο ήταν 11-11. Οι ομάδες έδειξαν τις δεξιότητές τους στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν μια πρώτη εντύπωση που έδειχνε ότι ο αγώνας θα είχε πολλές ανατροπές. Και οι δύο ομάδες ήταν αρκετά ανταγωνιστικές και παθιασμένος για την νίκη.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε να κρατάει την αγωνία ζωντανή. Οι ομάδες άρχισαν σιγά σιγά να βρίσκουν ρυθμό στην επίθεση και οι Agxialos Legends πήραν ενα ελαφρή προβάδισμα χάρης τους Γιαγκόπουλο, Μαυρίδη και Σερμπεζή κερδίζοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 27-24. Από την άλλη οι Golden Steak Evosmos με τους Καφρίτσα, Γιολβάνη και Βασιλειάδη κατάφεραν να μείνουν όσο πιο κοντά γινόταν.

Καθώς μπαίνουμε στην τρίτη περίοδο του παιχνιδιού το τέμπο παραμένει ίδιο.  Μεγάλες επιθέσεις, πολλές επαφές, αρκετές εναλλαγές στο σκορ και εν τέλει οι Agxialos Legends καταφέρνουν και κερδίζουν και αυτή την περίοδο με την ελάχιστη δυνατή διαφορά. 14-13 σκορ περιόδου υπέρ των Agxialos Legends.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας κορυφώθηκε με μια συναρπαστική αντιπαράθεση ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Golden Steak Evosmos δεν παραδόθηκαν, αλλά με το τέλος του αγώνα βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Οι  AgxialosLegends, με μια εκπληκτική επίδοση και με σωστή διαχείριση του αγώνα, κατάφεραν να κερδίσουν τους Golden Steak Evosmos  με 58-49.

MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Σερμπεζής Ιωάννης με 22 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Από τους Golden Steak Evosmos ξεχώρισε ο Καφρίτσας Μιχάλης ο οποίος πέτυχε Double Double με 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Αγτζίδης 6, Αντωνίου, Γιαγκόπουλος 11(2), Ιωαννίδης 2, Καραγκιαούρης, Μαυρίδης 15(1), Παπαγεωργίου,  Παράσχος 1,  Πρωτογερόπουλος, Ρωσσίδης 1, Σερμπεζής 22(1), Ψάλτης

Golden Steak Evosmos: Βασιλειάδης 10(2), Γιολβάνης 9(2), Καλόγηρος, Καφρίτσας 21(1), Κουιμτζής, Λουκίδης 4, Μαυρένης, Μπρακόπουλος 3(1), Παναγιωτούνης, Ψαρριάνης 2