26/09/2021
Remax Domino 14 7 18 17 - 56 -
Lockers 18 20 12 16 - 66 -

Νικητές οι Lockers!

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα των Lockers απέναντι στους Remax Domino σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι που οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Lockers ξεκίνησαν καλύτερα με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 14-18 ενώ κατάφεραν να αυξήσουν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο παίζοντας όμορφο μπασκετ. Έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 21-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Remax Domino αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν αρκετά στο σκορ με αποτέλεσμα το ματς να γίνει ντέρμπι μέχρι και τα μέσα της τελευταίας περιόδου. Τελικά δε κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο τέλος καθώς οι Lockers διατήρησαν το προβάδισμα τους και πήραν την νίκη με 56-66.

MVP του αγώνα ηταν ο Σιδερίδης με 16 πόντους και 4/9 τρίποντα ενώ με 13 πόντους 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα τελείωσε τον αγώνα ο Μηνασίδης. Από τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Χουλιάρας με 14 ενώ με 13 πόντους τελείωσαν οι Λάμπος και Ηλιάδης Παύλος.