23/11/2021
Λύκοι 7 8 13 8 - 36 -
Valhalla Phantoms 4 11 12 15 - 42 -

Ο Γεωργακάς το'θελε περισσότερο!

Με τις δύο ομάδες, Λύκους και Valhalla, να κατεβαίνουν στο ΣΕΦ για να μας προσφέρουν ένα παιχνίδι γεμάτο ενδιαφέρον και όμορφες φάσεις, παρακολουθήσαμε τη νίκη της δεύτερης με 36-42, στα πλαίσια της Development 2 κατηγορίας.

Εξαιρετικά άστοχες οι δύο ομάδες στις αρχές της αναμέτρησης, με τις παρέες των Σάββα και Γεωργακά να ψάχνουν ρυθμό, με την είσοδο του πρώτου να δίνει… πνοή στους Λύκους, προσφέροντας καθαρό μυαλό και σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 7-4, έπειτα από μείωση με τρίποντο του Γεωργακά.

Ο ταλαντούχος γκαρντ των φιλοξενούμενων συνέχισε όπως… τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο, ανεβάζοντας και παρασύροντας την ομάδα του, η οποία πέρασε μπροστά με 10-11 στα μέσα της περιόδου, με καλάθια των Τρισκογιάννη και Μαργέτη. Οι όμορφες προσπάθειες του Κούβελα κράτησαν τους Λύκους κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 15-15.