06/06/2022
Sun City Spurs 13 5 16 16 - 50 -
Flying Circus 16 4 21 20 - 61 -

Ο Κάκιας σήκωσε τους Flying Circus!

Με τον Ευάγγελο Κάκια να κάνει φοβερή εμφάνιση, οι Flying Circus έκαμψαν την αντίσταση των Sun City Spurs στο κλειστό των Λιοσίων νωρίς το απόγευμα της Κυριακής, με τελικό σκορ 50-61, έπειτα από μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση!

Με υπομονή και προσπαθώντας να διαβάσουν εκατέρωθεν τα κενά στην άμυνα των αντιπάλων ξεκίνησε η αναμέτρηση, με τον Μπόζα (2) να ξεκινάει ευστοχος τα 6.75 για τους Sun City, τον Λαγκαδά (2) να απαντάει για Circus και το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο να κλείνει στο 13-16 για τους φιλοξενούμενους, με τον Κάκια να προσθέτει τον… οβολό του επιθετικά.

Ανέβηκαν επιθετικά και προσπάθησαν να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού οι Spurs, με τον Γιουλούντα να κάνει την εμφάνισή του στο… μπροστά μέρος του παρκέ. Παρά τις… δυσκολίες στον επιθετικό τομέα, οι Flying Circus κράτησαν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, με το 18-20 να χωρίζει τις δύο παρέες.

Κάκιας και Πιπιλής εδωσαν χείρα βοηθείας στον Γκέγκα, με την τριάδα αυτή να αυξάνει τη διαφορά στο 22-29, στα μέσα της τρίτης περιόδου. Ο Σάκης ο Πάλλης ανέβασε ρυθμούς, έδωσε σκορ στους μπλε, αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω από το να μειώσουν στο 34-41 με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.