20/10/2024
Buzzer Beer 18 14 14 6 - 52 -
Chicago Hulks 11 15 9 5 - 40 -

Ο Ντάκουλας κράτησε αήττητη την Buzzer Beer!

Με σκοπό να συνεχίσουν το αήττητο σερί τους μπήκαν στο ματς οι δύο ομάδες. Με δύο τρίποντο του Αποστόλου η Buzzer Beer προηγήθηκε 10-4. Τη σκυτάλη πήρε Τσεκουρλούκης, ο οποίος με οκτώ συνεχόμενους πόντους έδωσε προβάδισμα 18-11 στην ομάδα του, με τη λήξη του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ντάκουλας  με μια βολή έδωσε διψήφιο προβάδισμα στους γηπεδούχους (21-11). Οι Chicago Hulks, βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και με καλάθι του Βασιλόπουλου μείωσαν 25-22. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 32-26.

Στην επανάληψη οι Hulks πλησίασαν στο σκορ με την Buzzer Beer όμως να διατηρεί πάντα το προβάδισμα. Ο Πέτρος Δελατόλας μείωσε 38-35, με τους γηπεδούχους να απαντάνε με πρωταγωνιστή τον Ντάκουλα και σερί 8-0, κλείνοντας το δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 46-35.

Στην τελευταία περίοδο η κούραση επηρέασε και τη δύο ομάδες που δυσκολεύονταν πολύ στο σκοράρισμα. Αυτό δεν ενόχλησε καθόλου την Buzzer Beer που δεν απειλήθηκε στα τελευταία λεπτά και συνέχισε αήττητη στο πρωτάθλημα.

Novibet MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Ντάκουλας με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πέτρος Δελατόλας με 11 πόντους, 21 ριμπάουντ.

Buzzer Beer (Αποστόλου): Ντάκουλας 22, Αποστόλου 16, Τσεκουρλούκης 8, Παρήμερος, Αρχοντάκης, Χάντικας 4, Ρήγας 2.

Chicago Hulks (Τιγγινάγκας): Σουκοβέλος 7, Παπαγιάννης 2, Λύτρας, Δελατόλας Π. 11, Δελατόλας Ελ. 2, Βασιλόπουλος 5, Γκιόλας, Μαντζούνης 6, Κούτρης 3, Τιγγινάγκας Αλ. 4, Τιγγινάγκας Ν

Τι μας άρεσε: Η εξαιρετική εμφάνιση του Νίκου Ντάκουλα.