21/06/2022
In Da Hood 18 11 13 14 - 56 -
Λιμνάνθρωποι BC 27 19 28 15 - 89 -

Οδοστρωτήρας οι Λιμνάνθρωποι BC!

Οι Λιμνάνθρωποι κατάφεραν να πάρουν μια φανταστική και άκρως συναρπαστική νίκη απέναντι στους μαχητικούς In Da Hood με το τελικό σκορ να είναι 56-89 δείχνοντας έτσι τι πραγματικά αξίζουν.

Το πρώτο καλάθι θα αργήσει να έρθει στον αγώνα καθώς μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες οι Λιμνάνθρωποι κατάφεραν να φύγουν στον αιφνιδιασμό και ο Στράντζαλης θα μοιράσει μια εξαιρετική πάσα στον Καδή ο οποίος θα ευστοχήσει σε ένα αριστερό lay up ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα του. Οι In Da Hood όμως δεν θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια και έτσι με ένα σερί πόντων αλλά και την τρομερή τους άμυνα θα καταφέρουν να ανεβάσουν το σκορ όμως οι Λιμνάνθρωποι χάρης στον γρήγορο ρυθμό τους κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 9 πόντων. Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους Λιμνάνθρωπους να επιβάλλουν αυτόν τον γρήγορο ρυθμό και τα αρκετά τους καλάθια στο αιφνιδιασμό κυρίως με τον Καδή έτσι κατάφεραν να διευρύνουν ακόμα περισσότερο την διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 17 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν πλέον εμφανές ότι οι In Da Hood είχαν ξεμείνει από ενέργειες και δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν στον γρήγορα ρυθμό καθώς ήταν μόλις 6 άτομα , έτσι οι Λιμνάνθρωποι άρπαξαν αμέσως την ευκαιρία και έτσι κατάφεραν να ανεβάσουν ακόμα περισσότερο την διαφορά κάνοντας έτσι πολύ πιο δύσκολο το έργο των In Da Hood . Η τελευταία περίοδος χαρακτηρίστηκε κυρίως από τις πολύ ωραίες προσπάθειες του Τσιγαρίδα που ήταν κυρίαρχος εντός της ρακέτας δίνοντας έτσι πολλές λύσεις στην ομάδα του , ενώ από την άλλη ο Γαμβράκης ο οποίος και αυτός δραστηριοποιήθηκε στο ποστ κατάφερε να μειώσει για λίγο την διαφορά όμως ολά αυτά δεν ήταν αρκετά και έτσι οι Λιμνάνθρωποι πήραν αυτή την σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 56-89.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θοδωρής Καδής ο οποίος άγγιξε το double double βάζοντας 32 πόντους και μαζεύοντας 8 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των In Da Hood άξιος αναφοράς είναι ο Lubov Angelov ο οποίος άγγιξε και αυτός το double double ο οποίος έβαλε 8 πόντους και πήρε 17 ριμπάουντ.

In Da Hood: Κυριακίδης 9 , Σάββας 2 , Ευθυμίου 9 , Lubov 8 , Γαμβράκης 13 (1) , Νεοφώτιστος 10 (2) , Φουτζιτσής 5 (1)

Λιμνάνθρωποι BC: Δημητριάδης , Καδής 32 (6) , Καλαιτζής 4 , Πρεβενάς 5 (1) , Στράντζαλης 12 (2) , Τσεπνίδης , Χοπτερίδης 14 , Πετάβρατζης , Ποζίνης 2 , Τσιγαρίδας 20