08/10/2023
Salonica Titans 6 20 15 13 - 54 -
Atlanta Socks 12 23 16 12 - 63 -

Οι Atlanta Socks μπήκαν δυναμικά!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, οι Atlanta Socks έδειξαν την υπεροχή τους και έκλεισαν το δεκάλεπτο με σκορ 12-6. Οι παίχτες της ομάδας έδειξαν έναν απίστευτο συντονισμό και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ενώ οι Καλογήρου και Αξάς αντιμετώπισαν δυσκολίες στο να βρουν ρυθμό για χάρη των Salonica Titans.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου απαιτητικό για τους Salonica Titans, αλλά οι Atlanta Socks συνέχισαν να κυριαρχούν, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 35-26. Οι Κυριακού, Γουβιάς, Βορνίτης και Βούλγαρης έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και πραγματοποίησαν εντυπωσιακές επιδόσεις χαρίζοντας αρκετά καλάθια την ίδια στιγμή που οι Τιτάνες έψαχναν ακόμα να βρουν την λύση.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Salonica Titans να προσπαθούν ενεργητικά να επιστρέψουν στον αγώνα, αλλά οι Atlanta Socks διατήρησαν το προβάδισμα με σκορ 51-41. Οι Καλογήρου και Αξάς ανέλαβαν την ευθύνη της ομάδας τους και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά οι αντίπαλοι αντιστάθηκαν αποτελεσματικά.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τους Salonica Titans, αλλά οι Atlanta Socks διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και κέρδισαν με σκορ 63-54. Παρά την προσπάθεια των Titans ήταν μεγάλη αλλά όχι αρκετή και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των Socks.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 17 πόντους και 24 ριμπάουντ.

Για τους Τιτάνες άξιος αναφοράς είναι ο Μιχάλης Καλογήρου ο οποίος έκανε Double Double με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 8 , Καλογήρου 10 (1) , Αλειφτήρας , Βανδήρας 8 (2) , Καλαθάς 8 , Λάππας 4 , Αξάς 10 , Τράκας , Κατσαβός 6 (2)

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης , Τεμέλκου 6 , Βούλγαρης 10 (2) , Βορνίτης 10 (1) , Γουβιάς 11 , Χατζηκυριακίδης , Κυριακού 17 , Τυρίκος , Λογοθέτης 9 (3)